Hafif Göz Makyajı ile Sade Güzellikler

0
1138

Kadınlar her zaman, girdiği ortamlarda dikkat çekmek ister. Tercihini sadelikten yana kullanan bayanlar olduğu gibi biraz abartıdan hoşlanan bayanlar da vardır. Tenin pürüzsüz olması istenir ve varsa, çillerin yok olması istenir. Bunun için kullandığınız fırçaların, allıkların ve pudraların kaliteli olması önem arz etmektedir. Hafif göz makyajı, bayanların en çok tercih ettiği makyaj türlerinden biridir. Bu makyajı yapabilmek için uygulanması gereken yöntemler ise aşağıda belirtilmiştir;

Toz Far Mı, Krem Far Mı? 

Günlük kulanım için krem far kullanılmalıdır. Hafif göz makyajı için sade far tonları tercih edilmelidir. Farı sürmeden önce hafif göz makyajı elde etmek için ilk önce yumuşatıcı krem sürmelisiniz eğer elinizde far bazınız yoksa bu uygulamayı yapabilirsiniz. Onun üstüne kullanmak istediğiniz far tonunu uygulayın.

hafif göz makyajında rimelGenellikle krem tonları hafif göz makyajı için uygun olmaktadır. Pastel tonlar ve kahve tonları da kullanılabilmektedir. Bu şekilde göz kapağı renginiz dengelenir ve sürdüğünüz far daha uzun süre göz kapaklarınıza sabitlenir. Far bazlarının kullanımı ise eğer üstünde kullanma aparatı yoksa işaret parmağınızın ucuyla bastırmadan sürülmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

hafif göz makyajında kalemFar Fırçası nasıl Seçilmelidir?

Genellikle yuvarlak uçlu olup gerçek hayvan kılından yapılanları olduğu gibi kesenize göre seçebileceğiniz sentetik olarak yapılan far fırçalarını kullanabilirsiniz. Karıştırma fırçası ise farklı renk tonlarını yakalamak için çeşitli far tonlarını kullanırken karıştırma görevinde kullanılır.

hafif göz makyajı yapılışıEyeliner fırçası önem teşkil etmektedir, hafif göz makyajı elde etmek için eyelinerın göz kapağı hizasında çok ince şekilde çekilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yeni başlayanlar için kısa ve yuvarlak uçlu eyeliner fırçaları tercih edilmelidir. Eyelinerın çok ince çekilebilmesi için profesyonellerin kullandığı kıl eyeliner fırçalarını kullanmak gerekir.

hafif göz makyajı yöntemleriMakyözler hafif göz makyajının görüntülerinin aksine çok fazla uğraş gerektirdiğini söylemektedirler. Eyeliner fırçalarının likit ve jel olan çeşitleri mevcuttur. Renk seçenekleri de bulunmaktadır. Herkes makyajının uzun süre kalıcı olmasını ve suya dayanıklı olmasını ister.

hafif göz makyajı İşte tam bu noktada eyelinerların suya dayanıklı çeşitlerinin olduğunu da söylemek gerekir. Rimel hafif göz makyajını tamamlayan son noktadır. Onun da tıpkı eyeliner gibi suya dayanıklı ve suya dayanıksız çeşitleri mevcuttur.

hafif göz makyajı nasıl yapılırRimel fırçaları çeşitleri, eyeliner fırçaları çeşitlerine göre daha fazladır. Her kirpik yapısına uygun fırçaları temin etmeniz oldukça kolaydır. Örneğin kirpikleriniz seyrek ise kalın ve sık olan fırçaları seçmelisiniz.

hafif göz makyajında pastel renklerEtkileyici Bakışların Sırrı Hafif Göz Makyajı

Etkileyici bakışların sırrı etkileyici bakabilmekten geçiyor. Bunu sağlamanın pek çok metodu vardır. En başta bahsedebileceğimiz metot ise hafif göz makyajı ile bunu sağlamanın mümkün olabilmesidir.

hafif ve doğal göz makyajıYukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat edilerek yapılan makyajlar hem uzun süre kalıcılığını koruyacak hem de tüm gözlerin sizin üstünüzde olmasına neden olacaktır.

hafif göz makyajında far kullanımı

 

Bir önceki makalemiz olan Etkili Güzellik Maskeleri başlıklı yazımızda cilt maskeleri, güzel nasıl olunur ve güzellik maskeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER