Günlük Göz Makyajı Teknikleri

0
1468

Her bayanın kendine has doğal güzelliği vardır aslında. Ama daha bakımlı görünmek ve doğal güzelliği ortaya çıkarmak için günlük makyaj da yapmaları gerekir. Bu noktada ise gözler büyük önem taşıdığı için genellikle günlük göz makyajı tercih edilir. Her bayan gözlerinin ön planda olmasını ister ve bunun için de en güzel göz makyajını yapmaya çalışır. Özellikle de çalışan bayanlar günlük göz makyajını çokca tercih ederler. Müşterilere ve çalışanlara daha bakımlı ve şık görünmek isterler. Makyaj yapmanın bazı püf noktaları vardır. Yanlış yapılan göz makyajı gözlerin daha güzel görünmesini sağlamak yerine daha kötü görünmesine neden olabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir ve püf noktalara göre makyaj yapılmalıdır.

günlük kullanım için göz makyajıGünlük Göz Makyajı  İçin Püf Noktalar

 • Göz makyajına başlanılmadan önce yüz yıkanarak temizlenmelidir. Bunu yaparken cilt temizleme toniği kullanabilirsiniz.

metal göz makyajı

 • Daha sonra kullanacağınız fondöteni parmak uçlarınızla masaj yaparmış gibi yüzünüze uygulayın. Bunu yaparken tüm yüzünüze eşit dağılacak şekilde yapın. Fondöten seçimini ise ten renginize uygun olacak şekilde yapın.

göz makyajı tektikeleri

 • Göz kapaklarınıza ve göz çevrenize kullandığınız fondöten renginden iki ton açık renkte pudralı kapatıcı sürün. Bu sayede göz çevreniz daha aydınlık bir görünümde olacaktır.

güzel göz makyajı

 • Eğer küçük gözlere sahipseniz, gözlerinizin üst iç kısmına ve alt iç kısımına ten renkli yağlı göz kalemleri uygulayın.

sade göz makyajı

 • Günlük göz makyajı yaparken far çok tercih edilmez fakat isteğe bağlı hafif tonlarda ince vuruşlar yaparak far da sürebilirsiniz. Ama önerim günlük göz makyajı yaparken far kullanmamanız bu biraz daha abartıya kaçan bir makyaj haline dönebilir.

doğal günlük göz makyajı

 • Daha sonra gözünüzün altına siyah renkli bir göz kalemi çekin ve ardından parmak uçlarınızla hafif dokunuşlar yaparak bunu yaydırın. Bu şekilde gözleriniz daha buğulu bir görünüme kavuşur.
 • sade göz makyajı
 • Günlük göz makyajı yapanların vazgeçilmez ürünü eyelinerdir. Eyeliner çekmesi oldukça zordur. Fakat eyeliner sayesinde oldukça etkili bakışlar kazanabilirsiniz.

doğal göz makyajı

 • Eğer eyeliner çekemiyorsanız, siyah renkte ve yağlı bir yapıya sahip göz kalemi kullanabilirsiniz.

günlük göz makyajı tavsiyeleri

 • Artık rimel sürümüne geçebilirsiniz. Rimel sürerken aşağı doğru bakarak sürmeniz daha kolay olacaktır diğer türlü göz kapağınıza da bulaştırabilirsiniz.

günlük göz makyajı için öneriler

 • Özellikle elmacık kemikleri belirgin olanların daha çok tercih ettiği allık seçimini de ten renginize uygun tonlarda seçin. Allık elmacık kemiklerinizi daha belirgin bir hale getirecektir. Allık sürümünü kulak hizanıza doğru yatay vuruşlar yaparak sürün. Bu sayede yüzünüz daha oval görünüm kazanacaktır. Eğer yüzünüz yuvarlak ise allık sürümünü şakaklara doğru yapın.

günlük göz makyajı önerileri

 • Bir bayan için her ne kadar gözler daha ön planda olsa da, göz makyajı ardından hafif ruj bayanların vazgeçilmezidir. Ruj sürümü öncesinde dudaklarınıza nemlendirici sürmeniz rujunuzu hem daha kolay sürmenizi hem de daha hoş dudaklar elde etmenizi sağlar.

pastel günlük göz makyajı

 

Bir önceki makalemiz olan Sade Göz Makyajı Nasıl Uygulanır? başlıklı yazımızda sade göz makyajı, sade göz makyajı nasıl yapılmalı ve sade makyaj taktikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER