Göz Makyajı Nasıl Yapılır

1
1262

Kadınlar daha güzel görünmek ister. Bu sebeple farklı yöntemler izleyerek bazı güzelliklerini öne çıkarmak isterler. Bunun için tercih edileceklerin arasında en iyisi gözdür. Çünkü insanlarda ilk olarak dikkat çeken yerler gözlerdir. Siz de gözlerinize farklı makyaj teknikleri uygulayarak gözlerinizi daha güzel gösterebilir ve daha çok öne çıkarabilirsiniz. Gözleriniz için farklı ortamlarda kullanabileceğiniz makyaj çeşitler mevcuttur. Göz makyajı nasıl yapılır sorusuna aşağıdaki şekilde yanıt vermek mümkündür;

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır;

Göz makyajı yaparken uyguladığınız adımları, yine en başta uygulayabilirsiniz. Buğulu göz makyajı için ihtiyacınız olan şey siyah ya da kahverengi göz kalemi ve rimeldir. İlk başta göz kalemini kalın bir şekilde gözünüze çekmelisiniz. Mükemmel bir şekilde çekmenize gerek yok, çünkü daha sonrasında kalemi fırça yardımıyla dağıtmanız gerekecek. Çektiğiniz göz kalemini söylediğimiz gibi fırça yardımıyla dağıtacaksınız. Bu makyajın püf noktası kalemi dağıtmaktır. Koyudan açığa doğru geçişleriniz oldukça önemlidir. Yukarı doğru dikkatlice dağıtınız. Diğer aşama da ise gözünüzün altına siyah göz kalemi sürüyorsunuz. Siyah göz kalemini de gözümüzü daha çok öne çıkarabilmek için gözümüzün içine sürüyoruz. Üste ve alta göz kalemini sürebilirsiniz. Eğer gözünüzü küçük bir yapıya sahip ise göz kalemi çekmeyebilirsiniz, çünkü gözünüzü daha da küçük gösterecektir. Daha sonra kirpiklerinize rimel uygulaması yapmanız gereklidir. Alt ve üst kirpiklerinize ilk katı sürdükten sonra biraz bekleyin ve ikinci katı uygulayın. Bu şekilde kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlarsınız. Sonuç olarak da mükemmel buğulu gözlere kavuşmuş oluyorsunuz.

göz makyajı nasıl yapılır
Göz makyajı nasıl yapılır konusu, bayanların en çok tartıştıkları ve en çok zorlandıkları konulardan bir tanesidir. Etkili bir göz makyajı için mutlaka fırça kullanarak kaleminizi dağıtmanız gerekir.

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır

İlk olarak göz kapaklarınıza primer sürerek gözlerinizi makyaja hazırlayın. Yani nötr bir göz farını, göz kapağınızın tamamına uygulayın. Üst kirpiklerinizin dibine göz kalemi çekin, daha sonra çizdiğiniz çizgiyi parmağınızla ya da bir fırça yardımıyla dağıtarak dumanlı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Göz kapaklarınızın dış köşelerine ve kaş kemiğinizin hemen altına boylu boyunca koyu renkli bir far uygulayın. Bu işlemi yaparken yassı ve orta boy bir fırçadan yardım alabilirsiniz. İşlem sonunda temiz bir fırçayla göz farını dağıtın. Pırıltılı bir far ile göz kapaklarınızın ortasına ve göz pınarlarınızda bir yer belirleyin ve parmağınız yardımıyla dağıtın. Rimellerinizi kirpiklerinize iki kat uygulayarak, işleminizi sona erdirin ve artık dumanlı harika gözleriniz hazır.

göz makyajı nasıl yapılır
Dumanlı göz makyajı, özellikler özel gecelerinizde ön plana çıkmanızı sağlar. Uygulaması biraz uğraştırıcı olsa da sonuçları sizin için mükemmel olacaktır.

Siyah gölgeli göz makyajı nasıl yapılır;

Bu makyaj için eyelinera ihtiyacınız olacaktır. İlk başta kendinize bir makyaj çantası edinmelisiniz. Göz kapağınızın tamamına gri ve açık tonlarda bir far uygulayın. Siyah farınızdan fırçanızın ucuyla alın. Tam göz kapağı çukurunun olduğu bölgeye kavis vererek, siyah far sürün. Fırçanızın ucu küt bir biçimde olursa, sürmeniz daha kolay olacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra yine fırça yardımıyla göz kapağınızın alt kısmına siyah far uygulayın. Siyah far sürme işlemi tamamlandıktan sonra temiz bir far fırçası yardımıyla alt kısımda uyguladığınız siyah farı, hafif şekilde dağıtın. Siyah gölgeli makyajı daha etkili göstermek için takma kirpik takabilirsiniz ve siyah rimel ile üzerinden üç kat geçerek, kirpiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Siyah gölgeli makyajınızın daha yoğun bir şekilde görünmesi için far bazı kullanmak işinize yarayacaktır. Far bazları, makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bu makyaj sayesinde gözlerinizi daha puslu ve gizemli gösterebilirsiniz. Gözlerinize siyah gölgeli makyaj işlemini uyguladığınızda diğer bölgeleri sade tutmanız, makyajınızı daha güzel gösterir. Muhteşem gözlerle gününüzü geçirebilirsiniz.

Gözler kadınlar için oldukça önemlidir. Çeşitli göz makyajları sayesinde gözlerinizi muhteşem bir görünüme sokabilirsiniz. Bu makyajlar sayesinde gözlerinize hem çekici, hem güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Makyaj teknikleri uygun bir şekilde uygulanıldığında ortaya harika sonuçlar çıkabilmektedir.

göz makyajı nasıl yapılır
Makyaj tekniklerini bilmek, harika gözler elde etmenize yardımcı olur. Üstelik bu teknikleri kolay ve uygulanabilir tekniklerdir. Siz de bunları mutlaka deneyin.

Bir önceki makalemiz olan Oje Modelleri İle Görsel Şıklık başlıklı yazımızda 2016 oje modası, oje sürme teknikleri ve oje trendleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. en sevdiğim dumanlı göz makyajı. ama geceleri değil gündüzleri yapmak lazım.zaten son iki senedir gittikçe popüler oldu dumanlı göz makyajı.

CEVAP VER