Göbek Yağı Eritme Yöntemleri

1
288

Yaz mevsiminde hem bayanların hem de erkeklerin en büyük problemleri göbekleridir. Bu sorun erkekler ve bayanlar için çoğu zaman endişe kaynağı olmaktadır. Göbek yağı eritme için uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bunun için ilk yapmanız gereken yediklerinize dikkat etmenizdir.

Göbek yağı eritme için yiyecekler;

Nohut, mercimek, fasulye gibi gıdalarla kiraz, vişne, çilek gibi küçük meyveler en iyi besinlerdir. Kuru fasulye, kuru kayısı, böğürtlen, taze sıkılmış meyve suları, kilo vermek için en etkili yiyecekler arasında yer alır. Bu yiyecekler sizin tok hissetmenizi sağlayacak ve göbek yağı eritme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu besinlerden günde 25 gr ile 35 gr kadar tüketmeniz gerekmektedir.

göbek yağı eritme hareketleri nelerdirGöbek yağı eritme için hangi sıvılar tüketilmelidir?

Göbek yağı eritme için buzlu soğuk su, en etkili içecektir. Suyun kalorisi yoktur, midenizde tokluk hissi oluşturur ve daha az yemek yemenizi sağlar. Aynı zamanda adet öncesi döneminizi rahat geçirmeniz konusunda size yardımcı olur. Buzlu su içildiği zaman vücudunuz, ısınmak için ekstra kalori harcamaktadır. Bu da zayıflamanızı ve göbek yağlarınızın azalmasını sağlar. Göbek bölgenizde fazla yağınız varsa alkol tüketimini azaltmalı, hatta bırakmalısınız. Bira ve likör, kandaki kortizol seviyesini yükseltir ve yağların göbek bölgesinde toplanmasını sağlar. Bunu unutmamalı ve alkol tüketirken bir kere daha düşünmelisiniz.

Göbek yağlarını eritmek için egzersiz ve egzersiz

Yere eğimli sabit egzersiz bantları, jimnastik aletleri içerisinde en iyisidir. Yer çekimi sebebiyle vücudunuzun üst kısmı alt kısmına oranla daha ağırdır. Ayarlanabilir jimnastik aletleri ile birçok hareket yaparak göbek yağı eritme işlemi yapabilirsiniz. Jimnastik aletine sahip değilseniz, yere sırt üstü uzanıp dizlerden ayaklarınızı kırın, kollarınızı çapraz bir şekilde göğüs bölgenizde bağlayın ve yarım mekik ile sağ kol dirseğinizi sol diz kapağınıza değdirin. Bu hareketi sağ ve sol olarak 10’ar kere yapın ve 2 dakika kadar dinlendikten sonra tekrarlayın. Vücudunuzu ısıtmadan yapılan egzersiz hareketleri size zarar verebilir. Bu nedenle egzersiz yapmadan önce birkaç ısınma hareketi ile vücudunuzu hazırlamalısınız.

göbek yağı eritmeGöbek şişkinliğini azaltmanın yolları

  • Cips, kola tüketmekten vazgeçin
  • Su için
  • Çok fazla tuzlu gıda tüketmekten vazgeçin
  • Sakız çiğnemek fazla hava yutmanızı sağlar. Bu nedenle sakız çiğnemeyi fazla abartmayın.
  • Sindirim sorunu yaşıyorsanız, bir ya da iki fincan kahve tüketimi bağırsaklarınızı çalıştıracaktır ve daha rahat tuvalete gitmenizi sağlayacaktır.

Göbek yağından kurtulmak için alışkanlıklarınızdan vazgeçin;

Hayatınıza yeni bir alışkanlık eklemek istiyorsanız en güzel yapacağınız şey dik yürümek ve dik oturmaktır. Kendinizi salıvermiş gibi oturmayın. Bu oturuş şekli göbeğinizin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sigara içmek ya da pasif içicilik en kötü alışkanlıktır. Düzenli sigara tüketenlerin bel çevreleri, dumanı içlerine çektikleri ve dışarı üfledikleri için daha kalındır.

 

Bir önceki makalemiz olan Zayıflatan Bitkiler Nelerdir? başlıklı yazımızda hangi bitkiler zayıflatır, kilo verdiren bitkiler hangileridir ve Zayıflatan Bitkiler hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

Comments are closed.