Göbek Eritme Hareketi Nasıl Yapılır?

0
336

Kilolarıyla başı dertte olan insanlar çeşitli yöntemlerle fit bir görüntüye ulaşmayı hedeflemektedirler. Uygulanılan diyet programları ve eşliğinde yapılan egzersiz hareketleri ile kilo vermek olağandır. Ancak iş, bölgesel kilo vermeye ulaştığında daha zor bir süreçle karşı karşıya kalmaktayız. Yapılan diyet programlarının yanı sıra bölgesel incelme için sadece bölgenizi çalıştıran egzersizleri yapmak durumundasınız. Örneğin göbek bölgenizde yağ birikintisi varsa ve bir türlü kurtulamıyorsanız, göbek eritme hareketi uygulamalarını yapmalısınız. Bu sayede yağın depolandığı göbek bölgenizin incelmesine neden olacaksınız.

Göbek bölgesi vücudun tam ortasında yer almaktadır. Bu bölgede kilonuz oldukça çoksa, kötü bir görüntü sergilemiş olacaksınız. Giyilen bluzların, elbiselerin orantısız bir şekilde vücudunuzda durması hoşunuza gitmeyecektir. Bu yüzden sürekli göbeğinizi içine çekerek yürümektesiniz. Bazen nefes alamadığınızı da hissediyor olabilirsiniz. Tüm bunlardan kurtulmak zor bir işlem değildir. Gün içerisinde yapacağınız belli göbek eritme hareketi ile vücudunuzu forma sokmak artık hayal değil.

Gün içerisinde sürekli olarak kol ve bacak kaslarınız çalışmaktadır. Ancak göbek bölgesi artı bir çalışma gerektirmektedir. Bu noktada göbek eritme hareketlerini yapmaya başladığınız zaman ara vermeye yeltenmemelisiniz. O güne kadar yağlarınızı eritmiş olsanız bile bıraktığınız zaman tekrar yağlanmaya fırsat vermiş olacaksınız. Bu zorlu bir süreç gibi görünse de her gün yaptığınız hareketleri başladığınız ilk zamanlara göre, bir süre sonra daha kolay bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. Aşağıda verilen göbek eritme hareketi uygulamalarını sabırla ve disiplinle uygulamanız, sonuca başarıyla varmanıza neden olacaktır.

Göbek Eritme Hareketi Nelerdir?

  • Ters Mekik Hareketi

Yere yüzüstü uzanın ve elleriniz ensede olacak şekilde bedeniniz arkaya doğru bükün. Bel bu işlem sırasında zorlanmamalıdır. 20’şer setler halinde 4 defa yapmalısınız.
Vücudunuz belli bir sayıdan sonra yağları parçalamaya başlamaktadır. Bundan dolayı az sayıda yapıp hareketi bırakmanızın pek faydası olmayacaktır. Örneğin 20’ye kadar yapmak yerine 60’lara 100’lere kadar çıkmak gerekmektedir. Gün geçtikçe bu sayılara ulaşmak kolay hale gelecektir.göbek eritme hareketi juygulaması

  • Mekik Hareketi

Göbek eritme hareketi dendiğinde akıllara ilk olarak mekik çekmek gelmektedir. Ancak kişilere mekik çekmek oldukça zor geldiğinden bu hareket pas geçilmektedir. Oysaki en etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Uygulanışına herkes aşinadır. Öncelikle yumuşak bir yere sırt üstü uzanmalısınız ardından öne doğru bükülme işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu sırada dizlerinizi bükmeniz, hareketi daha kolay uygulamanıza neden olacaktır. Bu sırada kafanızı dizlerinize kadar kaldırmanıza gerek yoktur. Kaslarınızın çalıştığını hissetmeniz yeterli olacaktır. Bu noktalar bilindiği takdirde, hareketin aslında kolay olduğu anlaşılacaktır.

  • Bacak Kaldırma Hareketi

İkinci hareket olarak bacak kaldırmayı ele alıp, anlatmak gerekecektir. Sırt üstü yere uzanmalı ve bacaklarınızı dümdüz bir şekilde yere uzatmalısınız ardından yine dümdüz şekilde yukarı kaldırmalı birkaç saniye bekledikten sonra yavaşça indirmelisiniz. Bacaklarınızı kaldırdığınız mesafe yere dik olmalıdır. Bu sayede göbeğinizdeki kaslar kesinlikle çalışacaktır. Yapabildiğiniz kadar yapın ancak ilk günden fazla zorlamamanız da faydalı olacaktır. Zamanla arttırma işlemini gerçekleştirin.

  • Karın Çevirme Hareketi

Diğer bir göbek eritme hareketi olan karın çevirme şu şekilde yapılmaktadır; Bu hareket mekiğe benzemektedir. Aynı mekik hareketinde yaptığınız gibi sırt üstü uzanıp dizlerinizi kıvırın ve öne bükülün. Ardından kaslarınız kasıldığı andan itibaren bir sağa bir sola bedeninizi çevirin. Bu esneme hareketidir. Yapabildiğiniz kadar tekrarlamalısınız.göbek eritme hareketi

Bir önceki makalemiz olan Kilo Vermek İçin Diyet Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda kilo verme yöntemleri, kilo vermek için diyet listeleri ve kolay yoldan kilo nasıl verilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER