Göbek Eritme Egzersizi

1
1415

Fazla kilolardan herkes şikâyetçi olmaktadır. Birçok kişi de fazla kilolardan kurtulmak için bir çok yöntem denemektedir. Aslında herkes daha düzgün ve daha fit bir vücuda sahip olmak ister. Ama bunu herkes başaramaz çünkü çoğu kişi yemek yemeyi keserek fazla kilolardan kurtulabileceğini sanmaktadır. Fakat sadece yemeden içmeden keserek ne daha bir fit vücuda sahip olabilirsiniz ne de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Öncelikle düzenli egzersizler yapılmalı ve düzenli beslenilmelidir. Belki öğününüzü bir öğün azaltmanız daha doğru olabilir. Günde üç öğün yiyorsanız 2 öğün yemeniz hem sağlığınızı hem de fazla kilolarınızdan kurtulmanız için yeterli olacaktır. Bunların yanında göbek eritme egzersizi yaparak da, fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

gobek-eritme-egzersizi
Göbek eritme egzersizi, hem sağlıklı kilo vermeniz hem de bölgesel olarak, daha hızlı şekilde zayıflamanız için oldukça önemlidir. Bu egzersizleri düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Kilo konusunda herkesin en büyük problemi olan göbek, vücutta en zor eriyen yağların bulunduğu bölgedir. Bu yüzden bu konuda sıkıntı çeken kişi sayısı oldukça çoktur. Ama göbek eritmek imkânsız değildir. Düzenli bir şekilde yapılan göbek eritme egzersizi ve dengeli beslenme sayesinde fit bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.

Göbek eritme egzersizi çeşitleri nelerdir;

  • Çapraz mekik hareketi

Bu hareketi uygulamak için öncelikle sırt üstü yere uzanın. Sol ayağınızı yukarıya doğru kaldırarak dizinizi 90 derece olacak şekilde bükün. Sağ elinizi alnınıza koyarak dirseğinizi açın. Nefes alıp vermeniz gerekmektedir. Nefes aldıktan sonra nefes verme esnasında sağ omzunuzu yerden kaldırın ve karnınızı iyice sıkın. Bu şekilde sola eğilin. Tekrar nefes alma esnasında geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden aynı hareketi en az 3 kez tekrarlayın. Bu hareketi diğer taraf içinde uygulamayı da unutmayın.

göbek-eritme-egzersizi-nedir-nasil-uygulanir
Çapraz mekik ve düz mekik hareketleri ile, göbeğinizdeki yağları daha hızlı şekilde eritebilirsiniz.
  • Yarım mekik hareketi

Bacaklarınızı diz kapaklarınızdan kırıp ayak tabanlarınız yere gelecek şekilde sırt üstü uzanın.  Ellerinizi, göğüslerinize çapraz gelecek şekilde omuzlarınıza koyun. Üç nefeste, sağ dirseğiniz sol diz kapağına değecek şekilde kendinizi öne doğru kaldırın. Aynı hareketi, diğer kolunuz ile yine ters diz kapağınıza da uygulayın.

yarım mekik hareketi
Yarım mekik hareketi, daha rahat yapılan ve daha etkili olan göbek eritme egzersizleri arasında yer almaktadır.
  • Timsah yürüyüşü hareketi

Bu hareketi uygularken ayağınızın ve vücudunuzun herhangi bir bölgesine takılacak eşyaları ortadan kaldırın. Şınav çekme pozisyonu alın. Bu pozisyon üzerinde 10-20 metre boyunca yürürken, ayaklarınızı hareket ettirmeden sürüyün. 70-100 saniye arasında mola verin ve aynı pozisyonda geldiğiniz noktaya geri dönün

Bu göbek eritme egzersizleri sayesinde hem göbek kaslarınızı çalışacak hem de bel bölgenizdeki yağların erimesini kolaylaştırmış olacaksınız. Bölgesel incelme için göbek eritme egzersizleri mutlaka yapılmalıdır.

gobek-eritme-hareketleri
Her hafta düzenli şekilde yapılan egzersizler, mutlaka olumlu sonuç verecektir. Burada önemli olan sabırlı olmaktır.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kalça Ve Basen Eritme Nedir başlıklı yazımızda basen eritme yöntemleri ve kalça nasıl eritilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. göbek eritmenin en hızlı yolu bol bol mekik çekmektir. ilk bir kaç gün göbek kaslarınız ağrıyacaktır ama sabredecek ve devam edeceksiniz. ödül olarak da göbeğinizi daha hızlı eritebilirsiniz.

CEVAP VER