Göbek Ve Basen Eritme Hareketleri

0
642

Bilindiği üzere bayanların en büyük sorunu istenmeyen kilolardır. Türk kadınlarında kiloların genelde göbekten ve basenden alındığı görülmektedir. Bu durumdan rahatsız olan ve daha sıkı bir görünüm hedefleyen bayanlar ise buna çözüm olarak gerek spor salonlarında gerekse evlerinde spor yapmaya başlarlar. Ancak şunu belirtmeliyiz ki göbek ve basen eritme hareketleri için, genelde daha fazla çaba sarf edilmektedir ve profesyonel kişilerin yardımı gereklidir. Burada önemli olan kiloyu basen bölgesinden alıyorsanız ve basen oluşumunu fark ettiyseniz anında harekete geçmenizdir. Çünkü bunun ardından kalça, bacak ve göbek bölgesindeki kilolar da artacaktır. Göbek ve basen eritme hareketleri düzenli olarak yapıldığı taktirde ise bu sorunların hepsini ortadan kaldıracaktır.

göbek ve basen eritme hareketleriBasen Eritme Hareketleri

  • Basenlerinden şikâyetçi olan bayanların ilk olarak yapması gereken, günlük olarak yürümektir. Yürüyüşlerinin düzenli olarak yapılması vücudunuza kısa sürede etki edecektir.
  • Evde kolayca uygulayabileceğiniz tek bacak uzatma hareketi de basen eritme için etkili olacaktır. Bu hareket dik bir şekilde ayakta durarak ve sağ kol yere paralel bir şekilde öne uzatılarak yapılır. Bu hareketi yaparken belinizi hiç bükmeden öne doğru eğilmeniz gerekir. Yere bir şey düşürdüğünüzü düşünerek yere eğilmeli ve sağ bacağınızı arkaya doğru kaldırmalısınız. Bu hareketi birkaç kere yaptıktan sonra, diğer kol ve bacağa geçin.

göbek eritme hareketleri

  • Basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmanın diğer yöntemi ise ağırlık egzersizlerini uygulamaktır. Hızlı bir şekilde kalori yakmak için, ağırlık kaldırarak uygulanan bacak hareketleri oldukça etkilidir. Bu egzersiz ile yağlanmayı engelleyebilir, mevcut yağları yakabilirsiniz.
  • Diğer basen eritme hareketi ise emekleme pozisyonu alarak yapılmaktadır. Bir bacağınız dizinizin üzerinde yerde dururken, diğer bacağınızı dik konumda yukarı aşağı hareketlerle hareket ettirmelisiniz.

göbek ve basen eritme hareketleri önerileriGöbek Eritme Hareketleri

  • Göbek eritme de en çok kullanılan ve en etkili olan hareket mekik hareketidir. Dizleriniz bitişik bir şekilde ve ayaklarınız birbirine paralel, tabanlarınız yeri gösterir biçimde iki elinizi enseye koyarak hızlı hızlı ve sık sık kesik hareketlerle karın bölgeniz acıyana kadar bu hareketi yapmanız, karın bölgesindeki yağların yakımını sağlayacaktır.
  • Sopalı hareket de göbek yakma da oldukça etkili bir yöntemdir. Bu harekette bir yandaki kolunuzu diğer taraftaki bükülen dizinize doğru hafifçe, seri hareketlerle yakınlaştırmalısınız. Bu hareketi olabildiğince fazla yapmaya çalışın. Çünkü bu sayede karnın yan taraflarındaki kasları da çalıştırmış olacaksınız.

göbek ve basen eritme hareketleri nelerdir

  • Sabah kalkıldığında bir bardak ballı limonlu su içmeniz de göbek yağlarınızın erimesini sağlayacaktır.

Göbek ve basen eritme hareketleri ile vücudunuzdaki fazlalıkların gitmesini büyük ölçüde sağlayabilirsiniz. Ancak önceliğinizin yeme alışkanlığınız olduğunu unutmayın ve ona göre besin tüketin.

 

göbek ve basen eritmek için yöntemler

Bir önceki makalemiz olan Etkili Zayıflama Formülleri başlıklı yazımızda Etkili Zayıflama, Etkili Zayıflama yolları ve etkili zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER