Giyim Odası Nasıl Düzenlenmeli?

1
245

Giyim odaları aslında bir evde mutlak gerekli odaların başında gelmektedir. En az 3 + 1 evi olan bir kişi giyinme odası yaparak hem yatak odalarını yapabilir hem de evini modern çizgiye taşıyabilir. Evinizde bir salon varken ikinci bir salon olan oturma odasına ihtiyacınız yoktur. Bunun için de odanın birini kendinize giyim odası olarak ayarlayabilirsiniz.

Giyim odası özelikle yatak odalarında dolap kalabalığı istemeyenler için ya da çok fazla kıyafeti olan kişiler için büyük bir avantaj olmaktadır. Giyim odalarının bu avantajından yararlanarak hem dağınıklığınızı toparlamış olursunuz. Hem de güzel ve avantajlı bir oda yaratmış olursunuz. Peki, giyim odası nasıl düzenlenmeli?

Giyim odasında dolaplar kapaksız: Giyim odasında dolaplarda kapak bulunmamalıdır. Giyim odasında özellikle dolaplar kapaksız olmalıdır. Bu daha şık ve dolu bir görüntüyü oluşturacaktır. Çünkü giyim odasında kıyafet dışında başka bir şey bulunmaz. Kapaklı dolaplar yapmanız odayı çok boş gösterecektir. Ancak kapaksız dolaplar ile odanız şık bir görünüme kavuşacak.

Kıyafet Düzeni: Giyim odasında kıyafet düzeni de ayrıca önem taşımaktadır. Dolaplar kapaksız olacağından dolayı kıyafet düzeniniz önem taşımaktadır. Kıyafetlerinizde renge veya şekle önem vererek bir dizayn oluşturulmalı ve oluşturduğunuz dizayn göze kötü değil güzel görünmelidir.

giyim odası

Raf: Giyim odası dolaplarınıza yalnızca kıyafet asmayacaksınız herhalde. Çantalarınızı ve ayakkabılarınızı unutmayın. Çantalarınızı ve ayakkabılarınızı yerleştirmek için raflar sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bol miktarda raf yaptırmanız sizin çantalarınızın ve ayakkabılarınızın rahat bir şekilde yerleşmesini sağlayacaktır.

Askılık: Kıyafetlerinizi asmak için özellikle askılık alanına önem vermelisiniz. Uzun elbiseleriniz için uzun askılık alanlarına yer vermelisiniz. Bu sayede uzun elbisemde vardı bunu nereye koyacağım sıkıntısı yaşamazsınız.

Aksesuar Alanı: Aksesuarlarınızı yerleştirmek için bir alan oluşturmanız yeterli olacaktır. Aksesuarlarınızı yerleştirmek için ayrı ayrı alanlar oluşturmalısınız. Saatler için saate göre bir alan, küpeler için küpeye, kolyeler için kolyeye göre bir alan gibi alanlar oluşturmalısınız.

giyim odası

Oturma Alanı: Giyim odasında kendinize oturmak, dinlenmek, bazen bir kahve içmek için oturma alanı oluşturmalısınız. Şık bir koltuk ile oturma alanınızı oluşturabilir ve giyim odasında güzel bir alan yaratabilirsiniz.

Boy Aynası: Bir giyinme odasında boy aynası olmamasına ihtimal vermiyorsunuz herhalde.Odanızda kullanacağınız şık boy aynası sayesinde hem denediğiniz kıyafetleri üzerinizde rahatlıkla göreceksiniz. Hem de odanızı şık bir görüntü oluşturacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Televizyon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızda televizyon nasıl seçilmeli, televizyon seçimi ve televizyon tercihi hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. Giyinme odasını dekore ederken kiyafetlerimizi mevsimlik olarak ayrı alanlarda depolamaya özen göstermek oldukça kullanışlı olmakla beraber oldukçada pratiktir…

CEVAP VER