Tarz Kadın

Geniş Omuzlular Nasıl Giyinmeli

05.03.2021
2.252
Geniş Omuzlular Nasıl Giyinmeli

Geniş omuzlu kadınların ne giyeceği sorunsalına bir kaç çözüm üretip, sizlere farklı kombin örnekleri sunduğumuz yazımızda, geniş omuzlu kadınlar nasıl giyinmeli rehberi oluşturduk. Her vücut tipi birbirinden farklıdır, dezavantajları ve avantajları bulunmaktadır.

Vücudunuzda ki sevmediğiniz kısımlar ile barışık olup onları güzel gösterme yoluna gidebilirsiniz. Bu yazımızda geniş omuzlu olmaktan yakınan kadınlara bir kaç küçük giyim önerisinde bulunacağız.

Geniş Omuzlular Nasıl Giyinmeli

Geniş omuzluysanız öncelikle dar, slim fit dediğimiz üstler giyebilirsiniz. Bu sayede vücudunuz üçgen gözükecektir, askılı kıyafetler tercih etmemeniz tavsiye edilmektedir.

geniş omuzlular için balon kol detaylı bluz

En bilinen yanlışlardan birisi kalın askılı bluzlerin omuzları kapattığı söylenmektedir, aksine bu tür bluzlerin askıları geniş omuzlarınıza daha çok dikkat çekecektir.

Eğer askılı bluzlerden çok hoşlanıyorsanız illa ki giymek istiyorsanız, o zaman kalın askılı bluzler yerine ince askılıları tercih edin.

Ayrıca seçtiğiniz kıyafetlerde yatay çizgiler olmamasına özen gösterin bunların yerine dikey çizgilere sahip kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bunun sebebi ise yatay çizgili kıyafetler zaten geniş olan omuzlarınıza vurgu yapacaktır, fakat dikey çizgili kıyafetler odağı farklı bir yöne kaydıracaktır.

Geniş Omuzlu Kadınlar için Kombinler

 

Geniş omuzlular bluz seçerken yaka kısmına da dikkat etmelidir, özellikle v yaka modeller geniş omuzlu kadınlar için uygundur. Nedenine gelecek olursak v yaka bluzler göğüs kısmı ve omuzlarınızı daha güzel gösterecektir.

Geniş omuzlular için v yaka kıyafetler

Ayrıca balon kol detaylı bluz modelleri omuzlarınızı gizleyebileceği için tercih edilebilir. Ayrıca balon kol detaylı bluzların yanı sıra bol kesimli kol yapısına sahip bluz tercihinde bulunabilirsiniz. Dar omuz kesimliler ile omuzlarınızı gizleyemezsiniz.

Aksesuar kullanımı da geniş omuzlu kadınlar için güzel bir seçim olacaktır. Özellikle omuzlarda kullanacağınız salkımlı kolyeler, dikkati o yöne dağıtmanıza neden olabilir.

Geniş Omuzlu Kadınların Uzak Durması Gereken Kıyafetler

Geniş omuzluların uzak durması gereken kıyafetlerden şüphesiz ilk ikisi gömlekler ve vatkalı ceketlerdir. Çünkü bu tip kıyafetler omuzlarınızı olduğundan daha geniş gösterir.

Ayrıca uzun ceketlerde geniş omuzlu kadınlara önerilmemektedir, kısa ceketler size farklı bir hava katacaktır.

Bu gibi ufak tefek giyim tarzınızı değiştirecek tavsiyeler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız onlarca içeriğimizin bulunduğu Moda kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda ki konu başlıklarına bu kategorimizden ulaşmanız mümkündür.

Geniş Omuzlular Nasıl Giyinmeli

  • Esmer Tenliler için Giyim Rehberi
  • Kolayca Uygulayabileceğiniz 10 Üniversite Kombini
  • Minyon Kadınlar İçin Stil İpuçları
  • Kışlık Tesettür Giyim Kombin ve Modelleri

Son olarak aşağıda verdiğim sitemizden ise kadın, moda, makyaj konularının yanı sıra diyet, sağlık, tiktok fenomenler, instagram muhafazakar fenomenler gibi kategorilerde yüzlerce yazıya ulaşabilirsiniz.

https://www.tesetturgiyim.org/

Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Aile Kombinleri Hakkında Merak Edilenler başlıklı yazımızda Aile kombin, Aile Kombinleri ve Aile Kombinleri yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu