Gelin Aksesuarları Nelerdir ?

0
325

Her genç kızın hayali olan beyaz gelinlik evliğin en temel aksesuarlarından biridir. Aksesuar denilince akla gelen ‘küçük detaylar’ fikri yanlıştır. Aksesuar denildiğinde düğün ile ilgili her detay ayrıntılı bir şekilde düşünülmelidir. Rüyalardaki gibi bir evliliğin yaşanması için her detayın incelikleri düşünülmeli ve muhteşem bir düğün için hazırlanılmalıdır. Düğün sadece iki çiftin evlenmesi olarak görülmemeli, hayallerde büyük yer kaplayan evlilik en güzel şekilde gerçekleşmelidir. Düğünde şüphesiz ki damattan daha önemli olan kişi gelindir. Gelin olmak, beyaz gelinlik giymek insanın hayatında yaşayacağı anne olmaktan sonra, en önemli ve en güzel evredir. Durum böyle olunca düğünlere verilen önem artmakta ve her şeyin kusursuz olması için büyük çabalar sarf edilmektedir. Gelin aksesuarları denildiğinde gelinlikten ayrı olarak gelinin ayakkabılarından tutunda bileğine takacağı küçük bir bileklik bile önem kazanmaktadır. Düğünden önce hummalı bir çalışma gerektiren bu süreçte hiçbir ayrıntı unutulmamalı, genç kızlığın en önem verilen evresi eksiksiz yaşanmalı ve düğünden sonra bir pişmanlık yaşanmamalıdır. Peki, düğün sırasında bir gelinde olması gereken aksesuarlar nelerdir? Bu sorunuza cevaplarınızı bu yazıda bulabilecek ve her ayrıntıyı öğrenebileceksiniz.gelin aksesuarları nelerdir

Gelin Aksesuarları Nelerdir Ve Gelinler Hangi Aksesuarları Kullanmalıdır?

Ufak detaylar gibi görünse de gelinin şıklığını tamamlayan ayrıntılar düğün aksesuarlarıdır. Saç aksesuarları, gelin takıları, kına taçları, duvaklar, gelin çiçekleri gibi pek çok alternatifi olan aksesuarlar düğünün vazgeçilmezleri arasındadır. Kusursuz bir gelin, kusursuz bir düğün isteniyorsa bu detaylara dikkat edilmelidir. Gelin aksesuarları denildiğinde kına tepsisinden gelin buketine, saç aksesuarlarından gelin ayakkabısına kadar uzanan ve mutlaka düğünden önce tamamlanması gereken seçimi zor aksesuarlar gelin aksesuarları olarak akla gelen detaylardır. Düğünden önce olan kına gecesi için gelin aksesuarları düşünüldüğünde akla ilk gelen şüphesiz ki kına tepsisidir. Düğün günü yepyeni bir hayata merhaba demeden önce ellerinize yakacağınız kınayı taşıyan bu tepsinin gelin aksesuarları arasındaki önemi başkadır. Kına süslemelerinden tutunda o gecede söylenen türkülere kadar her detay gelin içindir.

gelin aksesuarları kına tacı

İkinci olarak gelinlikten sonraki en önemli detay ise saç ve makyajdır. Makyajın alternatifinin pek fazla olmamasından dolayı ilk sırayı saç aksesuarları alır. Seçtiğiniz gelinliğinize en uygun saç aksesuarları, gelin tacı ya da duvak modelleri arasından hayalinizde düşlediğiniz bir duvak sizi tamamlayan en önemli faktör olacaktır. Gelin taçları hem yılın modası hem de modern gelinlik modelleri ile rahat kullanıldığından çokça tercih edilmektedir. Gelin taşlarının yanısıra gelin olma hayali kuran genç kızların bazıları ise gelin duvağını tercih etmektedirler. Gelin aksesuarları arasında önemli olan gelin duvağı hem klasik hem de ilk gençlik yıllarında kurulan hayalleri süsleyen modellerden olduğu için vazgeçilmezdir. Kusursuz görünmenizi sağlayacak bir diğer gelinlik aksesuarı ise gelin el buketiniz ve gelin ayakkabınızdır. Bu iki aksesuarın birbirine uyumlu olması kusursuz olmanızı sağlayan bir etmendir. Ayakkabınızın ve el buketinizin renklerinin birbiriyle uyumlu olması misafirlerinize göz dolduran bir güzellik sergilemenize sağlayacaktır.gelin aksesuarları nedir

Gelin Aksesuarları İçin Bir Liste Oluşturun

Gelin aksesuarları düşündürürken düğünün hangi mevsimde yapılacağı, mekânı gibi faktörlerde çok önemlidir. Yazın yapılan düğün ya da kışın yapılan düğün arasında farklar vardır. Bu yüzden gelin aksesuarları da buna oranla değişmektedir. Düğünün yapılacağı mevsim kadar düğünün yapılacağı mekân da çok önemlidir. Bir salon düğününde kullanılan aksesuarlarla bir kır düğününde kullanılan aksesuarlar aynı değildir. Bu yüzden aksesuar seçiminden önce düğünün nerede yapılacağına, hangi mevsimde yapılacağına karar verilmelidir. Bu kararı verdikten sonra bir gelin aksesuarları listesi hazırlayarak aklınıza gelen her detayı bu listeye yazmalısınız. Bu işlemi yaparak hem hiçbir detayı atlamaz hem de her detayı daha kolay şekilde halledebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Abiyeler Nasıl Kullanılabilir? başlıklı yazımızda 2017 yeşil abiye modelleri, yeşil abiye kombinleri ve yeşil abiye nerede giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER