Gece Makyajı İçin Öneriler

0
1016

Özel günlerde bayanların çoğu güzel görünmek ister. Bunun için yapılması gereken en önemli şey makyajdır. Girdiği ortamda herkesi kendine hayran bıraktıracak kadar güzel görünmek isteyen bayanların, şık bir gece makyajı uygulaması yeterli olacaktır. Giydiği kıyafete ve gideceği yere uygun makyaj yapmak oldukça önemlidir. Kıyafet, ayakkabı ve saçtan sonra yapılan makyaj, tamamıyla bir bütün oluşturmalıdır.

gece makyajı nasıl yapılır

Gece makyajı nasıl yapılır;

 • İlk olarak cilt güzelce yıkanıp temizlenilmelidir ve ardından kurutulmalıdır.
 • Cilt temizliği kadar en önemli olan bir diğer husus ise cildin nemlendirilmesidir. Cilde normal zamanlarda kullanmış olduğunuz bakım maskeleri veya kremler ile bunu yapmak mümkündür.
 • Cilde uygun tonda bir kapatıcı cilde güzelce dağıtılmalıdır. Daha sonra ciltteki kusurların daha güzel kapanması ve kapatıcının cildimize daha sabit kalması için uygun tonlarda fondöten kullanılmalıdır. Hemen ardından ise yine uygun tonlarda pudra kullanılmalıdır.
 • Kaşlarınızın daha göz alıcı gözükmesi için kaş pudrası ile kaşlar gölgelendirilmelidir. Kaş kalemi kullanmak kaşların yapay gözükmesini sağlar. Bu yüzden kaş pudraları daha çok tavsiye edilmektedir.gece makyajında yapılması gerekenler
 • Far seçimi yaparken giyeceğiniz elbiseye uygun ve daha çok iddialı renkler kullanmaya dikkat edilmelidir. Fakat iddialı rengi seçerken çok açık renkler veya çok koyu renkler seçilmemelidir. Ortasını bulmaya çalışmalısınız. Seçilmiş olan far renginin bir iki ton koyusu ile mutlaka gölgelendirme yapılmalıdır. Zıt renk kullanmak daha çarpıcı gözler yaratacaktır. Bu yüzden zıt renkler kullanmak daha çok tavsiye edilmektedir.
 • Eyeliner sürmeden kesinlikle şık bir gece makyajı olmaz. Bu yüzden mutlaka ince bir çizgi halinde eyeliner kullanılmalıdır.
 • Gözlerin için uygun bir renkte göz kalemi seçilir. Ama siyah daha çok tavsiye edilir. Çünkü siyah her şeyle uyum sağlayan bir renktir. Zaten abartılı bir gece makyajı uygulaması yaparken renkli bir göz kalemi kullanmak hoş bir görüntü yaratmayacaktır.gece makyajı için öneriler
 • Eğer parlayan ve daha sağlıklı bir cilt isteniyorsa özellikle elmacık kemikleri üzerine aydınlatıcı kullanılmalıdır. Fakat fazla kullanılmış olan aydınlatıcı yağlı gözüken bir cilt oluşmasını sağlar bu yüzden aydınlatıcı kullanımı oldukça az olmalıdır.
 • Daha sonra rimel sürmeye geçebilirsiniz. Çift kat rimel sürmek her zaman daha çarpıcı ve daha iddialı kirpikler elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden çift kat rimel kullanılmalıdır.
 • Yüzümüze uygun bir renkte allık kullanarak fırça yardımıyla yanaklar renklendirilmelidir.en güzel gece makyajı
 • Uygun renkte ve ya çarpıcı bir renkte ruj seçilip, taşırmadan dikkatlice sürülmelidir. Eğer parlak dudaklar isteniyorsa rujun üstüne parlatıcı kullanılabilir. Fakat şık bir gece makyajı her zaman mat dudaklar ile daha çarpıcı duracaktır.
 • Son olarak dudak kalemi ile dudak çizgisi belirlenmelidir. Bu işlem özellikle ruj sürme işleminden sonra yapılmalıdır. Çünkü ruj silindikten sonra dudakta yuvarlak bir çizgi bırakmaz.

trend gece makyajı için tavsiyeler

 

Bir önceki makalemiz olan Tırnak Süsleme Yöntemleri başlıklı yazımızda tırnak bakımı, tırnak boyama ve tırnak süsleme hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER