Tarz Kadın

Evde Virüs Maskesi Nasıl Yapılır? Corona Maskesi

17.03.2020
2.692
Evde Virüs Maskesi Nasıl Yapılır? Corona Maskesi

Evde virüs maskesi nasıl yapılır? Başlıklı yazımızda corona maskesi nasıl yapılmalıdır? maske nasıl yapılır? Yüz maskeleri evde yapılan kolay, evdeki malzemeler ile evde maske nasıl yapılır, maske yapımı hakkındaki detaylara bakalım.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs durumu ve bilançosu gittikçe ağırlaşıyor. Bu da virüsten kişisel korunma önemini öne çıkarmaktadır.

Corona virüs için alınacak önlemler arasında maske kullanımı önemi de oldukça büyüktür. Maske ne zaman kullanılır sorusuna sağlık bakanı açıklamasında cevap vererek kalabalık ortamlarda, toplu taşıma araçlarında, maske kullanımının önemini belirtiyor.

Evde kolay maske yapımı ile korona virüsten kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz. Evde maske yaparak…

Şu günlerde piyasada tıbbi maske fiyatları bir hayli artmış durumda. Üstelik bunu almaya birçok kişinin bütçesi elverişli değil. Bu nedenle bizlerde virüse karşı tedbir olarak evde maske yapımı, tıbbi yüz maskeleri evde yapılan kolay tasarımları hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşıyoruz.

Evde Virüs Maskesi Nasıl Yapılır?

Virüs temizliğinin etkili olması için el hijyeninin yanında özellikle kalabalık ortamlarda solunan havanında temiz olması gerekiyor. Maske kullanımı da gerekli olduğu için binlerce belki milyonlarca vatandaş evde maske nasıl yapılır diye araştırıyor.

Yüz Maskeleri Evde Yapılan Kolay

Virüsten koruyan yüz maskesini evde yapmak mümkün. Doğal olarak evde maske yapımı ile sizde sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

Maske kullanımı özellikle hasta kişilerde, hastanede yakınlarına bakanlarda, sağlık personellerinde koruyucu ve hastalığın yayılmaması içini kullanılır. Maskeyi kullandıktan sonra nasıl imha edeceğinizi de bilmeniz gerekmektedir.

Evde maske nasıl yapılır, evde kolay maske nasıl yapılır

Maske tek kullanımlık olmalıdır. Maske satın alamayanlar veya bulamayanlar için birkaç öneri hazırladık. Sizin de evde maske yapımı konusunda bulduğunuz yöntemler varsa yorumlar bölümünden bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Benim corona maskem kolay maske olacak diyorsanız ıslak mendilin her iki kenarından 4-5 santim delik açarak yüzünüze takabilirsiniz.

Sağlıklı günler…

Resim Galerisi: Evde Maske Nasıl Yapılır-Corona Virüs Maskesi Yapımı Evde

 

 

Bir önceki makalemiz olan Koltuklar Nasıl Temizlenir-Süet Koltuk Neyle Silinir? başlıklı yazımızda Koltuklar nasıl temizlenir, Süet Koltuk Nasıl Temizlenir ve Süet Koltuk Silme hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu