Evde Tırnak Bakımı Yapılışı

0
353

Bayanlar için tırnak bakımı hem sağlık açısından hem de güzellik açısından oldukça önemlidir. Değişen yaşam şartları nedeni ile güzellik merkezlerinde ya da kuaförlerde bakım yaptırmaya fırsat bulamayan bayanlar, evde tırnak bakımı yapmaya başlamıştır. Evde tırnak bakımını yapmak için dikkat edilmesi gereken hususları bazı hususlar bulunur. Püf noktalarına dikkat ederek bakım yapan bayanlar, hem sağlıklı hem de güzel bir görünüm kazanırlar. Saatlerinizi ayırarak ya da sıra bekleyerek yaptırdığınız tırnak bakımını bu püf noktalara dikkat ederek de yakalayabilirsiniz.

sararan tırnaklar için bakım önerisiEvde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde tırnak bakımı yapmak için birçok yöntem bulunur ama tırnak bakımı yapmak çok fazla zaman almaz. Düzenli olarak yapmaya başladığınız bakım yöntemleri bir süre sonra rutine girmeye başladığında daha az zamanınızı almaya başlayacaktır. Evde tırnak bakımınızı yapmak için maskeler, kesim teknikleri, bitkisel yağlar gibi yöntemleri kullanarak sağlıklı, parlayan ve dikkat çeken tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Bakımlı tırnaklar denildiğinde ilk akla gelen ojeli tırnaklar olsa da oje tek başına yeterli olan bir unsur değildir. Yine de bakım yapılan tırnaklarda koruyucu oje ya da parlatıcı olması tırnaklarınızı daha hoş gösterecektir. Tırnak bakımı denildiğinde akla gelen diğer unsur ise tırnak kesimi olmaktadır. Tırnak kesimi sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar;

evde tırnak bakımı için tavsiyeler

  • Ek tırnaklarınızı yuvarlak şekilde; ayak tırnaklarınızı düz şekilde kesmelisiniz.
  • Tırnak derinizin biraz üzerinde kalacak şekilde tırnaklarınızı kesmelisiniz.
  • Sağlık açısından tırnaklarınızı fazla uzatmamalısınız, mikrop kapması ve iltihaplanması kolay olur.
  • Uzun tırnak seven kişiler, her gün tırnak temizliğini yaparak kullanabilir.
  • Tırnak kesimi yapmadan önce tırnaklarınızın yumuşaması için ılık ve sıcak suda bekletin.
  • Evde tırnak bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri ise tırnak kesiminden sonra mutlaka törpü yapılmasıdır.
  • Törpüleme yapmadan önce tırnaklarınızın kuru olmasına özen göstermelisiniz.
  • Törpüleme yaparken tırnaklarınıza şekil de verebilirsiniz.
  • Törpüleme işleminden sonra tırnaklarınıza nemlendirici krem sürünüz.
  • Tırnaklarınızın parlaması ve daha güzel görünmesini istiyorsanız, son olarak koruyucu oje ya da parlatıcı sürünüz.

Bütün bu yöntemler ile çok daha sağlıklı ve güzel görünümlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler, el ve ayak bakımınızı da yapmanıza yardımcı olacaktır.

evde tırnak bakımı nasıl yapılır

Bir önceki makalemiz olan Etkileyici Makyaj Sırları başlıklı yazımızda Etkileyici Makyaj nasıl yapılır, Etkileyici Makyaj yapma yolları ve makyaj yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER