Evde Robot Yapımı

0
514

 

Evde boş zamanlarını değerlendirmek için veya yeni bir fikirlere imza atmak için veya hobi haline getirmek için çok cazip fikirlerden biri olan robot yapımı sizlere hem eğlenceli vakitler geçirtecek hem de yeni bir şeyler öğrenerek bekli daha üstlerini yapmanızda size fikir sunacaktır. Aslında evde bu tarz eşyalar yapmak oldukça kolaydır. Size tavsiyemiz kolaydan zora doğru gidin ki sıkılmadan daha üst modellerini kendi çapınızda üretebilin. Şimdi sizler için araştırarak bulduğumuz robot yapımını anlatmaya çalışacağız.

Robot Yapımı Ve Malzemeleri

Öncelik ile robotun ana dış görüntüsünü oluşturacağınız malzemeyi belirleyin bu tamamen size kalmış isterseniz karton, plastik veya tahta olabilir. Ayrıca tam bir robot şekli oluşturun bu sizin tamamen hayal dünyanıza kalmış bir durum olmaktadır. Nasıl bir şekilde görmek istiyorsanız onu şekillendirerek oluşturun. Sonrasında algılama düzeneği kurun ve uzaktan kumanda ve alıcı sensörleri en rahat yere yerleştirin bu sayede hareket ettirdiğiniz zaman daha rahat ve hızlı hareket etmesini sağlayacaktır. Kumanda pillerini almayı ve takmayı unutmayın. Size basit gereçlerden bahsetmedik çünkü tahmin edersiniz diye düşündük fakat yinede tutkal, makas ve cetvel gibi gereçler bu alanda işinize çok lazım olacaktır. Söylemekte fayda vardır.

Evde Robot Yapımı

Robotunuzun yapım esnasında gereken her şeyi yaptıktan sonra ilk deneme biraz risk içerir. Bu sebep ile hafif hafif çalıştırın ve tamamen hıza bağlamayın. Sonrasında ise yavaş yavaş ayarını yükseltebilir ve kurabilirsiniz. Eğer robotunuz bu denemelerde hasar görse de yapımcısı siz olduğunuz için tekrardan tamir edebileceksiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Şırıngadan Dinamometre Yapımı başlıklı yazımızda ev hobileri, evde dinamometre yapımı ve Şırıngadan Dinamometre Yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER