Evde Kolye Yapımı

0
588

Kadınlar için aksesuar denildiğinde akan sular durur. Aksesuar çeşitleri açısından özellikle kolyeler çeşitlilikleri ile her zaman trend parçalar olmaya adaydır. Dümdüz bir bluz ya da elbise bir kolye ile hareketlendirebilir. Aksesuar alımları söz konusu olduğunda çok fazla paralar harcandığı da ekstra durumdur. İşte bu noktada az maliyetli şık kolyeler yapmak aslında mümkün olan bir şey. Hele hele eliniz de bu konulara karşı becerikliyse ortaya nefis takılar çıkacaktır. Takı çeşitliliği kıyafetlerin rengine, modeline, yılın trendine göre değişiklik gösterir. Hem kendinize hem sevdiklerinize küçük bir şımartma iyi gelecektir.

Kolye Yapımı İçin Malzemeler

Elinizde rengarenk boncuklar olabilir. Boncukları bir ipe dizip saç örgüsü şeklinde örüp kolye halkası takılmasıyla boncuklu kolyeniz hazırdır. Her evde kullanılmayan düğmeler vardır. Düğmeler zincirlere takılıp değişik bir tarz oluşturulabilir. İnci kolyeler her kadının aksesuar kutusunda bulunur. Klasik tipte inci kolyelere ufak dokunuşlarla modern görüntüler yakalanabilir. Mesela bir kurdele ile o değişiklik sağlanabilir. Yaka kolyelerinin modası her zaman daimdir. Bir keçeye ihtiyaç vardır. Bir önlük yakasının şekli doğrultusunda kesim sağlanır. Ve üzerine inci ya da taş yapıştırılır.

Evde Kolye Yapımı – Kolye Seçimleri

Takı seçimi önemli bir konudur. Giyeceğiniz kıyafetle ilişikliği önem taşır. Özellikle konu kolye olduğunda mesela dekolte bir elbisede ilk dikkat çeken seçilen kolye olur. Fiziksel yapı da kolye taşımada önem taşıyan başka bir noktadır. Uzun boyunlu kadınlar her türlü kolyeyi taşıyabilirler. Spor kıyafetler içerisinde ya da günlük hayatta seçeceğiniz kolyelerde kesinlikle abartı olmamalıdır. Aynı şekilde iş yerinde iken fazla gösterişli takılar tercih edilmemelidir. Doğal taştan yapılmış kolyeler sizi hem farklı gösterecek hem de abartıdan uzaklaştıracaktır.

Evde Kolye Yapımı

Bir önceki makalemiz olan Kartondan Ev Yapımı başlıklı yazımızda karton hobileri, Kartondan Ev Yapımı ve kartonden ev yapmak hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER