Evde Depolama Alanı Oluşturmak için Fikirler

0
257

Evlerimizin gittikçe küçülmesiyle birlikte sahip olduğumuz eşyaları da evimize nasıl sığdıracağımızı şaşırdık. Eskiden her evde olan büyük bir kiler ya da müstakil evlerde bulunan çatılar artık bizim evlerimizde yok. Mütahitler de eskiden her apartman dairesine ait bir kömürlük yaparken artık yeni yapı binalarda bunlarda yapılmamakta. Doğal olarak fazla eşyalarımızı sığdırabileceğimiz tek yer kendi dairemizin içi.

 

Bunun için evimizde kullanabileceğimiz alanlardan bir tanesi evinizde var olan ikinci bir lavabo. Tek bir banyoda bulunan klozeti kullanmakla yetinerek ikinci tuvaletimizin tuvalet kısmını kartonlar yardımıyla kapatarak buraya fazla eşyalarınızı koyabilirsiniz. Böylece kendinize ait bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Ancak bu depoyu da kullanırken fazla kıyafetlerinizi vakumlu hurçlara koyarsanız depolama alanınızdan daha çok istifade edebilirsiniz. Bunun yanında banyo dolaplarınızın ve mutfak dolaplarınız sayısını artırarak da buraları depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca alacağınız mobilyalarda koltukların ya da köşe takımlarınız sandıklı olmasına dikkat ederseniz buralarda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bir önceki makalemiz olan Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda buzdolabı hijyeni, buzdolabı nasıl temizlenir ve buzdolabını temizleme hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER