Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

0
277

Güzel bir evde oturma hayalini gerçekleştirmek isteyen herkes evini dekore ederken bu hayali doğrultusunda seçimler yaparak evlerinin dekorasyonun tamamlamaktadır. Yapılacak alışverişlerde mobilya ve halının uyumuna ve diğer aksesuarlar örneğin aydınlatma ürünlerinin de bu eşyaları tamamlamasına dikkat edilmelidir. Ev dekorasyonu yapılırken bu konuda fikirler veren televizyon programlarının izlenmesi, dekorasyon dergilerinin okunması ve internetten bu konu hakkında araştırma yapılması hem ev dekorasyonu hakkında fikir sahibi olunarak daha kolay karar verilmesine hem de yapılacak tercihlerin modacı ve tasarımcılar tarafından belirlenen yeni trendlere uygun olmasına olanak sağlamaktadır. Ev dekorasyon önerileri değerlendirilip dekorasyon yapılırken belirli bir program izlenmesi gerekmektedir.renkli ev dekorasyon önerileri

Ev Dekorasyon Önerileri Programlaması

 1. Öncelikle eve uygulanacak tarz belirlenmeli ardından hangi odanın hangi renk olacağını ve odalarda kullanılacak olan mobilya tarzlarının belirlenmesi gerekmektedir.
 2. Bunların yapılmasının ardından ev dekorasyonuna ayrılacak olan bütçenin belirlenmesi ve dekorasyon sırasında alışverişin nerelerden yapılacağının belirlenmesi.
 3. Bunun ardından bir kâğıt üzerine nerede hangi renkler kullanılmak isteniyorsa not edilmeli ve tadilat yapılması gereken noktalar belirlenmelidir.
 4. Eğer evin elektrik ve tesisatında yenilenmesi gereken bir nokta varsa bunun önceden yapılması hem eşyaların zarar görmesini engelleyecek hem de temizliğin daha kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.
 5. Tadilatlar tamamlandıktan sonra uygulanacak olan boya ya da duvar kâğıdı modelleri belirlenmelidir.
 6. Belirlenen plana göre satın alınan istediğiniz tarzdaki mobilyalar boya ya da duvar kâğıdı uygulamasından sonra yerleştirilmelidir.
 7. Mobilyalardan sonra halı, aksesuar ve aydınlatma ürünleri alınmalı ve son dokunuşlar bunlar olmalıdır.

Ev dekorasyon önerileri dikkate alınır ve dekorasyon bu şekilde tamamlanırsa hem zamandan tasarruf edilir hem de bütçeye uygun alışverişler yapılabilir.beyaz ev dekorasyon önerileri

Ev Dekorasyon Önerileri Ve En Sık Yapılan Hatalar

 • Evlerinin mükemmel olmasını isteyerek dekore eden kişilerin bazen bilgisizlik bazen yanlış seçimler sebebiyle hüsrana uğradıkları bilinmektedir. Bu hüsran sonucu hem verilen emeğin hem de harcanan paranın boşa gittiği düşünülmektedir. Bu yapılan hatalar şöyle sıralanabilir:
 • Gördüğü ve beğendiği renk ve model uyumuna bakmaksızın satın alınıp ev dekorasyonunda kullanılarak göz yorucu ve rüküş bir ev tasarımı yapılabiliyor.
 • Hem ucuz olsun hem de güzel olsun fikri abartılarak kalitesiz ürünlerin sürekli satın alınması. Ucuz olan bir şey güzel olamaz demek değil tabi ki ama bu durum bütün ürünler için geçerli değil.
 • Alınan eşyaların tecrübesiz ustalar ya da ustalığı olmayan kişiler tarafından montaj edilmesi
 • Ev dekorasyonu yapılırken uygulanacak tarzın bilinmemesi
 • Her yerde farklı bir renk tercih edilerek yapılan renk karmaşasıküçük ev dekorasyon önerileri

Ev Dekorasyon Önerileri Ve Ev Dekorasyonunun Maliyeti Nelere Bağlıdır?

Ev dekorasyonunun maliyeti satın alınan eşyaların kalite durumuna satın alınan mağazanın saygınlığına ve eşyaların tasarımlarına bağlı olarak değişebilmesine rağmen genelde ev dekorasyon önerileri için kişilerin yüksek paralar harcadığı bilinmektedir.

büyük ev dekorasyon önerileri

Bir önceki makalemiz olan Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda 2017 bahçe dekorasyon, bahçe dekorasyon önerileri ve bahçe dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER