Ev Aydınlatmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
395

Evimizin aydınlatması evimizin genel görüntüsünü, eşyaların duruşunu çok fazla etkilemektedir. Evimizin aydınlatmasını doğru yapmamız sayesinde evimizi daha geniş, daha ferah gösterebilmemizin yanı sıra eşyalarımızı da daha hoş gösterebiliriz. Bunun için evimizin aydınlatmasına bilhassa dikkat etmemiz gerekmektedir.

İşte, ev aydınlatmasında dikkat etmemiz gerekenler;

Tek Avize Aydınlatma Değil: Genel olarak ev aydınlatmasında da ne var denilerek tek avizeyle aydınlatmanın sağlandığı sanılmaktadır. Ancak tek bir avize doğru bir aydınlatmayı oluşturmamaktadır. Aydınlatmanın sağlanması için lambaderler, ledler, farklı tonlarda ki ışıklar gereklidir. Bu sayede çok daha güzel bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Zaten eviniz büyükse tek bir avize ile eviniz karanlık görünecektir. Bunun için avizeyi kolaylık olarak görmeyin ve eşyalarınızın daha şık durması için aydınlatmaya iki kat daha fazla önem verin.

 

ev aydınlatması

Lambader Kullanın: Ev aydınlatması yaparken lambader kullanılması hoş bir görüntüyü oluşturmaktadır. Lambaderler şapkalı olduğundan ışığın gücünü kesmektedir. Zaten lambader ışığı çok güçlü bir ışık olmadığından yalnızca karanlıkta kalan bir köşenizi aydınlatmak için size yardımcı olabilir. Ya da geniş salonlarda bir bölmenin aydınlatmasını güçlü yaparken, bir bölmeyi loş bırakmak istiyorsanız yine lambaderlerden yararlanabilirsiniz.

Ledler: Ledlerde aydınlatmada paha biçilemez kaynaklardır. Ledlerleden yararlanarak aydınlatmanızı üst seviyeye çıkarabilir çok hoş alanlar oluşturabilirsiniz. Ledleri özellikle aksesuarlarınız çevresini dolayarak şık ve renkli görüntüler oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem aydınlık hem de neşeli bir eviniz olacaktır.

Her yer aydınlık olmak zorunda değil: Ev dekorasyonu yaparken sanki her yer aydınlık olmalıymış gibi hareket eder ve aydınlatmamızı bu şekilde yaparız. Ancak aydınlatma yaparken bazı alanların loş kalması, bazı alanların hafif karanlık olmasında sakınca yoktur. Hatta bu evinize farklı bir hava ve farklı bir tarz katacaktır. Bunun için de evinizde aydınlık olma kaidesinden kaçarak evinizde farklı dekorlar deneyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda balkon dekorasyonları ve balkon dizayn fikirleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER