Etkileyici Makyaj Sırları

0
894

Makyaj yapmak zor bir iştir ve bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalardan en önemlisi yüz türünüzü ve yüzünüze uygun makyajı öğrenerek uygulamanızdır. Bu detaylar, yüzünüzün daha estetik ve şık bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Daha olumlu sonuçlar almak ve büyüleyici bir görüntüye kavuşmanız için bu detaylara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Güzel görünmeniz için gereken makyaj sırları aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

etkili makyaj sırları nelerdirMakyaj sırları nelerdir;

Yuvarlak göz makyajı nasıl yapılır?

Eğer yuvarlak gözlere sahipseniz göz makyajınızı uygularken amacınız gözlerinize badem göz şekli vermek olmalıdır. Bunun için makyaja, gözlerinizin altına pudra ya da doğal tonlarda bir far sürerek başlayabilirsiniz. Yuvarlak olan görüntüyü değiştirmek için yapılacak makyaj sırları göz kapağınızın dışa doğru olan kısmına koyu renk bir far uygulamaktır. Eyelinerınızı uygularken bütün göz kapağınıza sürmek yerine sadece gözünüzün ortasından başlayarak küçük bir kuyruk ile bitirin. Rengin daha yoğun gözükmesi için de gözünüzün içine kalem çekebilirsiniz.

yuvarlak göz makyajı

Küçük göz makyaj nasıl yapılır?

Küçük göze sahip olan kişiler makyaj yaparken gözlerini daha iri ve daha derin göstermeye odaklanmalıdırlar. Bu tür gözlerde gözlerin egzotik şekli vurgulanmalıdır. Üst göz kapağınıza pudra ya da doğal tonlarda bir far sürerek başlayabilirsiniz. Üst kirpiklerinizin dibine ince bir şekilde eyeliner çekerek devam edin. Gözaltınıza kalem çekerken dışına doğru sürmeye özen gösterin. En önemlisi üst göz kapaklarınızın içine kalem çekmeyi unutmamaktır. Maskara seçerken kirpiklerinizi uzun gösterenleri değil volümlü gösterenleri tercih etmeniz gerekmektedir. Maskarayı alt ve üst kirpiklerinize uygulayın.

küçük göz makyajı

Badem göz makyajı nasıl yapılır?

Badem göze sahip insanların çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü en kolay makyaj uygulaması badem gözlere yapılmaktadır. Gündüz makyajı için soft renkler, akşam makyajı için ise smokey göz makyajı en iyi seçenek olacaktır. Yine üst göz kapaklara pudra uygulanmalıdır. Badem gözlü kişiler göz kapağının üstüne, kaşlarına doğru bej far uygulamalıdır. Göz kapağına altın, terrakota ya da koyu sarı tonlarda far sürüldükten sonra crease bölgesine koyu renk bir çizgi çekip dikkatlice yayılmalıdır. Göz kalemi ile üst göz kapağının dışına kuyruk yapılabilir.

badem göz makyajı

Düşük göz makyajı nasıl yapılır?

Gözlerinizin düşük olması sizi olduğunuzdan yorgun gösterebilir. Bu sebeple gözünüze makyaj yaparken daha canlı ve neşeli bir görünümü yakalamaya dikkat etmelisiniz. Gözlerinizin üstüne pudra sürdükten sonra kirpiklerinizin dibine göz boyunca ince bir eyeliner çekin. Gözünüzün düşük olan dış kısmına daha koyu bir renk uygulayıp yukarıya ve gözünüzün dışına doğru yayın. Küçük bir kuyruk da yapabilirsiniz. Gözaltlarınıza kapatıcı uygulayın.

düşük göz makyajı

Makyaj meziyet gerektiren bir işlemdir. Doğru makyaj yapmak oldukça önemlidir. Doğru makyajı yaptığınız takdirde sonuçlar daha olumlu ve güzel yönde olacaktır. Göz şeklinizi belirleyip ona göre yaptığınız makyajlar daha güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Vücut Sıkılaştırma Tavsiyeleri başlıklı yazımızda vücudu sıkı yapma yöntemleri ve vücut nasıl sıkılaştırılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER