En Tarz Kanaviçe Örnekleri Masa Örtüsü

0
636

01Kanaviçe örnekleri masa örtüsü olarak günümüzde daha çok karşımıza çıkmakta. Kanaviçe diğer bir adıyla etamin 60-70-80’li yıllarda genç kızların en önemli çeyiz eşyaları arasındaydı. Öyle  ki yastık başlarından, yatak örtülerine, yorgan kılıflarından, bebek örtülerine kadar hemen hemen her şey kanaviçeydi. Dantelden bir önceki moda şekli de diyebiliriz.

Kanaviçe örnekleri masa örtüsü
Kanaviçe örnekleri masa örtüsü

Kanaviçe dantelden farklı olarak, daha renkli daha kıpır kıpır bir akımdır. Ancak günümüzde eskiden kalma kanaviçe örnekleri masa örtüsü olarak karşımıza çıkmakta. Bu kanaviçenin daha modernize edilmiş halidir aslına bakılırsa. Geçmişin tozlu sayfalarının arasından kalma, eski sandıklara hapis kanaviçeler artık günümüzde yerlerinden çıkarak hakettikleri yerlerde sergilenmeye başladı.

Kanaviçe masa örtüsü örnekleri
Kanaviçe masa örtüsü örnekleri

Anneannezinden, babaannenizden kalma güzelim el emeği göz nuru kanaviçeleri artık masa örtüsü olarak değerlendirmeniz içten bile değil.

Kanaviçe Masa Örtüsü Örnekleri Nasıl İşlenir?

Kanaviçe masa örtüsü örnekleri yapabilmeniz için öncelikle ince kasnağa ihtiyacınız vardır. Düz bir kumaşı iki kasnak arasına sıkıştırarak renkli iplerle yapılan çarpraz dokuma işlemidir. Aşağıdaki videoda yeni başlayacaklar için kanaviçe nasıl işlenir ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Kanaviçe yapısı itibariyle bir çok dokuma kumaştan daha şıktır. El emeği olmasından mıdır bilinmez daha sıcak ve samimi bir yapısı vardır. İnsanı geçmişe karşı bir özlem duygusunun oluşmasına neden olur.

Her ne kadar tarzınız olmasa bile büyüklerinizden kalma kanaviçe örneklerini atmaya kıyamaz ve öylece saklarsınız. Tarzınız sergilemeye vicdanınız atmaya kıyamaz. Ancak artık elinizdeki kanaviçe örnekleri masa örtüsü olarak değerlendirmeniz hiç de zor değil. Aksine bu modanın bir parçası haline gelmiştir.

Kanaviçe masa örtüsü modelleri
Kanaviçe masa örtüsü modelleri

Kanaviçe örnekleri masa örtüsü modelleri hakkında daha fazla detay ve bilgiye sahip olmak için aşağıdaki resim galerimizi incelemeyi unutmayınız.

Foto Galeri : En Tarz Kanaviçe Örnekleri Masa Örtüsü

Etamin Masa Örtüsü Modelleri
Etamin Masa Örtüsü Modelleri
Eski kanaviçeden masa örtüsü
Eski kanaviçeden masa örtüsü
Masa örtüsü kanaviçe örnekleri
Masa örtüsü kanaviçe örnekleri
Kanaviçe işlemeli masa örtüsü
Kanaviçe işlemeli masa örtüsü

Kanaviçe örnekleri masa örtüsü modelleri hakkında internet sayfalarında pek çok model ve örnek yer almakta. Eğer eskilerden kalma elinizde herhangi bir kanaviçe yoksa kendi dokumanız dahi mümkün. Keza kanaviçe en kolay dokuma türlerinden biridir.

Bir önceki makalemiz olan Evde Kağıttan Tuzluk Yapımı Aşamaları başlıklı yazımızda Evde Kağıttan Tuzluk Yapımı, evde tuzluk yapımı ve kartondan tuzluk yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER