En Güzel Tırnak Modelleri

0
1497

Tırnak modelleri son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Genel olarak sade sürülmeyen ojeler ise son zamanlarda oldukça dikkat çekici niteliklere sahiptir. Günümüzde çok sayıda tırnak modelleri bulunmaktadır.  Bu modelleri aşağıdaki şekilde açıklamak mümkündür;

Farklı Tırnak Modelleri Nelerdir;

-İnce şeritli bantlarla tırnak süslemesi yapılmak istenirse ortaya minik üçgenlerle bezenmiş hoş tırnaklar çıkacaktır. İlk olarak önce uzun sonra çapraz şekilde banttan şeritler konulur. Bu şeritlerin üzerine de tırnak boyaları sürülünce ortaya harika bir desen çıkmaktadır.

izgili tırnak desenleri

– Yine ince şeritli bantlarla yapılan tırnak süslemesinde ilk olarak istediğiniz iki rengi belirleyiniz. Belirlediğiniz renkten birini alt katman olarak tırnağın üzerine uygulayınız. Oje kuruduktan sonra yatay bir şekilde dört adet bant yapıştırılır ve seçilen diğer oje uygulanır. Uygulama işi bittikten ve bantlar çıkarıldıktan sonra ojelerin şeklinin bozulmaması için üzerine bir kat da parlatıcı sürün ve o şaheserle karşılaşın.

– Tırnaklarınızda balık pulu havasını görmek istiyorsanız ilk olarak alt katmana siyah oje sürünüz, üzerine de file yerleştirildikten sonra renkli simli ojelerle desen verebilirsiniz.

farklı tırnak modelleri

– Mat ojeyle tırnak süslenmek istenirse de ilk başta mat siyah ojeyi sürünüz. Oje kuruduktan sonra parlak oje ile üzerine sıralı ve dalgalı modeller çiziniz. Ortaya cezbedici desenler çıkacaktır.

– Geometrik tırnak modelleri isterseniz özellikle mor tonlarını tercih ediniz. İlk katmanda tırnağın üzerine parlatıcı sürünüz. Parlatıcı kuruduktan sonra tercihen lila tonundaki ojeyi kullanınız. Lila tonundaki ojenin sağ üst köşesine, tırnak kökünüzden bir tık yukarısından başlayarak küçük bir dikdörtgen oluşturunuz. Oluşturduğunuz dikdörtgenin rengi tercihen açık mor olmalıdır. Bir dikdörtgenin sol tarafına ise yarısına gelecek kadar boyutta başka bir dikdörtgen çiziniz. Onun ise tonu tercihen lacivert olmalıdır. En son işlem olarak da açık mor sürdüğünüz ojeye siyah oje ile çerçeve oluşturunuz. Kullandığınız renklerin mat olmasına dikkat ediniz. En sonunda ortaya sürekli kullanmak isteyeceğiniz tırnaklar ortaya çıkacaktır.

geometrik desenli oje

– Bir başka model olarak da patates kızartmasını seçebilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz de ilk olarak sarı ojeyi güzel bir şekilde tırnağınıza sürünüz. Üstüne ise siyah renkte, uzun ince çizgiler ekleyiniz. Bu işlemden sonra ise tırnağınızın üzerine ( yaklaşık 3/4 ‘ ünü kaplayacak şekilde ) bant yerleştiriniz. Geride kalan yerleri ise kırmızı renge boyayınız. Ortaya çok lezzetli parmaklar çıkacaktır.

Bunlar sadece birkaç tane tırnak modelidir. Daha deneyebileceğiniz çok sayıda ve harika tırnak şekilleri bulunmaktadır. Hepsi de tırnaklarınızda çok hoş duracaktır.

Bir önceki makalemiz olan Nasırlı Ayak Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda ayak bakımı, nasırlı ayak bakım yöntemleri ve nasırlı ayak nasıl iyileşir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER