Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

0
164

Elma diyeti isminden de anlaşıldığı gibi elmanın esas alınarak uygulandığı bir diyet programıdır. Özellikle kilo vermek için tercih edilen elma diyetinde, yeşil elma daha çok tercih edilmelidir. Elma diyetini uyguladığınız taktirde kısa sürede istediğiniz forma kavuşabilirsiniz. Bu diyet sayesinde 2 hafta içerisinde 10 kilo verebilirsiniz. Tabi ki de bu 10 kilo kişiden kişiye ve bünyeye göre farklılık göstermektedir. Bu diyette sabah güzel bir kahvaltı yapıp üzerine 2 su bardağı ılık su içiyoruz. Elma diyeti ve sabah yenen kahvaltı ile istediğiniz forma kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Elma diyetinin yanında yeşil çay tüketebilirsiniz.

Kahvaltı:

  • Bir adet katı yumurta
  • Üç adet zeytin
  • Bir dilim peynir
  • Salatalık, domates ve yeşillik
  • 1 – 2 dilim kadar kepek ekmeği
  • Az şekerli veya tamamen şekersiz çay

elma diyeti nedirKahvaltıdan 2 saat sonra yeşil elma yenmelidir. 2 saatin sonunda tekrar yeşil elma tüketilmelidir. Gün içerisinde toplamda 5 – 6 defa yeşil elma yenmesi gerekmektedir. Elmalar yeşil ve orta boy olmalıdır. Elma diyeti bu şekilde 2 hafta devam etmelidir. Gün içerisinde elmanın yanı sıra 2 bardak yeşil çay ve 2 litre su tüketilmelidir. Yeşil çay ve su tüketimi vücudun su alması için oldukça önemlidir. Bu nedenle tüketilmesi vücut için sağlıklıdır.

Elma Diyeti Sürekli Uygulanabilir Mi?

2 haftalık elma diyeti uygulamasında, ilk hafta tartının üzerine çıktığınızda kilo verdiğinizi göreceksiniz. Elma diyetinde midenizdeki asit durumuna göre elma türünü seçebilirsiniz. Eğer mide asidiniz yüksek ise tatlı, mide asidiniz düşük ise ekşi elma tüketebilirsiniz. Elma diyetinde elmanızı normal bir şekilde yemenin yanında rendeleyerek veya fırında pişirerekte tüketebilirsiniz. Elma diyeti 2 hafta uygulandıktan sonra bir müddet ara verilmeli ve ihtiyaca göre tekrar uygulanmalıdır.

elma diyeti nasıl yapılırElma Diyeti Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elma diyetinde yemeniz gereken elma türü yeşil elma olmalıdır. Yeşil elmanın tatlılığını mide asit durumunuza göre dengeleyebilirsiniz. Elma içerisinde pek çok mineral bulunmaktadır. Ancak elma diyetininde bir şok diyet olduğunu unutmamak gerekir. Bu şok diyet vücudunuzda bazı yan etkiler yaratabilir. Bu yan etkilerin en belirgini yetersiz beslenmekten kaynaklı enerji kaybının olması, yorgunluk ve halsizliğin oluşmasıdır. Bu gibi durumlarda günlük hayatın akışına yansıyacağı için bu diyet bırakılmalıdır. Bu sebeplerden dolayı kilo farkındalıkları oluşabilir. Elma diyeti ile 5 – 6 kilo arası kilo verimi görülebilir. Kimi kişilerde bu rakam 10’a kadar çıkabilirken, kimi kişilerde 2 de kalabilir.

Bir önceki makalemiz olan Alkali Diyeti Yapma Yöntemleri başlıklı yazımızda alkali diyet listeleri ve alkali diyeti nasıl yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER