Ela Göz Makyajı Önerileri

0
1626

Öncelikle ela gözlere sahipseniz şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Sık görülmeyen bir göz rengidir. Bu sebeple bakışlarınızın daha çok dikkat çekmesini isteyebilirsiniz. Bunu doğru yapılan bir ela göz makyajı ile sağlamanız mümkündür.

  • Ela gözlere sahipseniz altın tonlarında bir far kullanmanız tartışmasız en doğru kararlardan biri olacaktır. Altın tonlarında ki farlarda, toz far ve krem far seçenekleri mevcuttur. Özellikle gece makyajlarında toz far kullanmanız daha doğru olacaktır.

ela gözlerde makyaj

  • Metalik farlar kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu farlar, ela göz makyajı için vazgeçilmez tonlar arasındadır.

ela göz makyajı için öneriler

  • Siyah göz kalemi kullanmanız bakışlarınızı kuvvetlendirecek ve bir nevi gözünüzü bir çerçeve içine almış olacaktır. Burada ki püf nokta siyah göz kalemini kirpik diplerine sürmenizdir. Sürdükten sonra fırçası yardımıyla dağıtırsanız işleminizi bir adım daha öne götürmüş olursunuz.

ela göz makyajı tavsiyeleri

  • Renk seçimi çok önemlidir, göz renginizin ön plana çıkmasını isterken kötü bir görüntüye sahip olmayı kimse istemez. Özellikle açık kahverengi tonları ela göz uyumunda oldukça diptedir. Kesinlikle tercih etmeyin.

ela göz makyaj tavsiyeleri

  • Ela gözlere sahip kişilerin göz renkleri değişken özelliğe sahiptir. Bundan faydalanmak ve ela göz makyajını doğru şekilde uygulamak altın kuraldır. Mor ve mürdüm renkler değişken ela göz makyajı için oldukça tercih edilir.

ela göz makyajı nasıl yapılır

  • Ela gözlerinizi ortaya çıkarmak için lacivert tonlarını kullanın. Uyguladığınız lacivert far üzerine sim uygulamasını da yapabilirsiniz. Lacivert simli göz kalemini kirpik diplerine sürün ve göz çizgisi üzerinde eyeliner sürer gibi uygulayın. Bu gözlerinizi ön plana çıkartacaktır.

ela göz makyajı için önerilerFar Paletleri Ela Gözlüler İçin Altın Bilezik;

Far paletlerini çantanızdan ayırmayın. Piyasada oldukça çok olan far paletlerini her yerden temin edebilirsiniz. Far paletlerinde genellikle renk tonları birbirini tamamlar. Size kalan tek şey ela göz makyajı için en uygun renk tonlarını seçmektir. Far paletlerinde altın renk tonlarını, mürdüm ve mor renk tonlarını, pembe tonlarını ve simli çeşitlerini bulabilmeniz mümkündür.

ela gözlüler için makyaj önerileriBuğday Ten Ela Göz Makyajı;

Eğer buğday tene ve ela gözlere sahipseniz bronz allık kullanmalısınız. Aynı zamanda pembe tonları ile ela göz makyajı yaparak etrafınızdakileri büyülemeniz de mümkündür. Rujda ise yine pembe tonlardan vazgeçmeyerek açık renkli pembe rujunuzla göz kamaştırabilirsiniz. Bunu parlak açık pembe ruj ile değiştirirseniz daha dikkat çekici olabilirsiniz.

buğday ten ela göz makyajıBeyaz Ten Ela Göz Makyajı;

Yanaklarınıza şeftali ve bal renklerinde allık kullanabilirsiniz. Göz makyajınızda ise altın renk tonlarının hâkim olduğu bir makyajı tercih edebilirsiniz. Rujunuz ise sade tonlarda olmalı ki ela gözleriniz ortaya çıksın.

beyaz ten ela göz makyajıEsmer Ten Ela Göz Makyajı; 

Eğer esmer bir teniniz varsa hafif bir makyajla bile gözlerinizi gayet gösterişli bir hale gelebilirsiniz. Ela gözlerinizle birlikte etkileyici bir kadın olmaya adaysınız demektir. Kesinlikle uçuk pembe göz makyajı üzerine eyeliner uygulayın. Bu ton hoşunuza gitmiyorsa altın kahve tonlarında far uygulaması yapın ve eyelinerden vazgeçmeyin.

esmer ten ela göz makyajı

 

 

Bir önceki makalemiz olan İri Göz Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda göz makyajı teknikleri, İri Göz Makyaj yöntemleri ve İri Gözler için makyaj hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER