Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

0
629

Her durum her malzeme birbirini tamamlayan kombinlerden oluşmaktadır. Bu durum her alanda olduğu gibi, duvak ve gelinlik kombinlerinde de geçerli ve gereklidir. Duvaklar mutlaka gelinliğin bir parçası olarak alınmalıdır. Ayrı bir parça olarak alınan duvaklar, gelinliğin rengiyle ya da modeliyle, dantelleriyle ya da süslemeleriyle uyum sağlamayabilir. Bu nedenle öncelikle gelinlik ve duvaklarının takım olmasına dikkat edilmelidir. Sonrasında ise bu duvakların kullanılarak yapılacağı duvaklı gelin saçı modelleri araştırılmalıdır. Her gelinin hayali olan şık ve gösterişli saç modellerinde duvak olmazsa olmaz bir parçadır. Bu nedenle duvaklı saç modellerinde ön plana çıkarılan parça her zaman duvak olmaktadır. Kısa ve uzun duvaklar gelinlik modellerine göre ayarlanabildiği gibi, saçın kısalığı ve uzunluğuna göre de ayarlanabilmektedir.

Duvaklı Gelin Saçı Modellerinde Kısa Saçın Avantajı

Duvaklı gelin saçı modelleri hem kısa saçlı gelinler için hem de uzun saçlı gelinler için rahatlıkla kullanılmaktadır. Her iki boyutunda da duvak kullanımı avantajlı olarak gözler önüne serilmektedir. Kısa saçlarda meydana gelen avantaj ise, saç kısa olduğundan dolayı rahatlıkla toplanmayacağından serbest bırakılması, hafif dağınık ve dalgalı bir hava verilmesi ve kısa model duvakların saç içine yerleştirilmesidir. Ve gece boyunca hiçbir rahatsızlıkla karşılaşılmadan kısa saçlarla kısa duvaklar rahatlıkla kullanılmaktadır. Kısa duvaklar fötr şapka tarzında da kullanılabilmektedir. Ancak mutlaka saç boyutunun kulak memesinde ya da daha yukarında bir kısalığa sahip olması gerekmektedir.

Duvaklı Gelin Saçı Modellerinde Uzun Saçın Avantajı

Uzun saça sahip olan gelin adaylarında ise duvaklar da genel olarak uzun tarzda tercih edilmektedir. Uzun saçlar dağınık topuz yapılabilir, sert ve sağlam bir topuz yapılabilir, maşa tarzında dalgalı bir biçimde bırakılabilir ya da gelinin isteği doğrultusunda istenilen her şekil verilebilir. Uzun modelli duvaklar da şekil verilen uzun saçların herhangi bir yerine yerleştirilebilir. Böylece hem saçın uzunluğu hem de duvağın uzunluğu oldukça şık bir halde gözler önüne serilecektir. Gelinlikten aşağıya doğru süzülen uzun saç ve duvaklar tüm zarafetinizi yansıtacak ve gece boyu gözler üzerinizde olacaktır.

 

Bir önceki makalemiz olan Dağınık Gelin Saçı Modelleri başlıklı yazımızda dağınık gelin saçı, gelin saçı çeşitleri ve gelin saçı tercihi hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER