X

Düğün İçin Abiyeler Önerileri

Düğün sezonlarının açılmasıyla birlikte bayanlarında stresleri başlamaktadır. Her bayan düğün gecesinde salondaki en büyüleyici bayan olmayı ister. Bunun için önemli faktör olan abiye konusunda da hep tereddütte kalırlar, ne tarz abiye giyeceklerine bir türlü karar veremezler. En çok da kısalık uzunluk konusunda kararsız kalan bayanlar, diğer yandan vücut yapılarına uygun bir elbise bulmak konusunda da hep zorlanırlar. Kilolu bir bayan kendisini daha zayıf gösterecek bir abiye modeli seçmeye çalışır. Bu noktada abiye modeli kadar renklerde de oldukça büyük önem taşır. Bu yüzden bayanlar tenlerine uygun bir renkte abiye seçmek için bir sürü model denerler. İşte size düğün için abiyeler konusunda birkaç tavsiye;

Kilolu Bayanların Düğünlerde Tercih Etmesi Gereken Abiye Modelleri

Eğer kilolu bir bayansanız abiye seçimlerinizde daha bol abiyeler tercih etmeniz gerekir. Bu sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Renk seçiminde de siyah rengi seçmeniz yine sizi olduğunuzdan zayıf gösterecektir.

Kilolu bayanların abiye seçimleri çoğunlukla uzun abiyelerden yana olmaktadır. Kalça bölümünde fazlalık olan bayanlar, çoğunlukla üst kısmı dar etek kısmı ise daha bol gelen abiyeleri tercih etmektedir.

Düğün için abiyeler arasında kilolu bayanların giyebileceği en güzel ve en şık model,  kalın askılı olarak tasarlanan hafif sırt dekoltesi bulunan ve göğüs bölümünün taşlarla süslendiği etek bölümünün ise tüllerle hareketlendirildiği modellerdir.  Bu modeller kişide oldukça şık ve asil durmaktadır. Siyah renginin çokça tercih edildiğini yukarıda söylemiştik fakat bunun yanı sıra koyu yeşil, narçiçeği ve lacivert renkleri de oldukça çok tercih edilmektedir.

Eğer düğün için abiyeler arasından seçiminiz kısadan yanaysa ki kilolu bayanların kısa abiyeleri tercih etmeleri pek görülmez ama siz kısa tercih etmek istiyorsanız, kolları uzun dizlerde biten düz renkli bir abiye modelini tercih edebilirsiniz.

Daha Zayıf Bayanların Düğünlerde Tercih Etmesi Gereken Abiye Modelleri

Zayıf bayanlar aslında istediği her abiyeyi tercih edebilirler. Bu yüzden düğün için abiyeler arasında seçim yaparken çok da zorlanmazlar. Tabi gel gitleri olan bir bayan değilse. Ama en çok tercih edilen model, balık model abiyelerdir. Nedeni ise bu model abiyeler, zayıf kişilerde oldukça şık ve büyüleyici durmaktadır.

Diğer yandan dantelli modellerde herkes tarafından beğenilen modeller arasında yer alıyor. Kolları ful dantel olarak gelen, üzerinde de dantellerden detaylar bulunan abiyeler dantelli modellerde en çok sevilen modellerden bir tanesidir.

Eğer düğün için abiyeler arasından tercihinizi kısadan yana kullanmak istiyorsanız, daha çok straplez modelleri tercih edebilirsiniz. Kişide oldukça şık duran straplez modeller arasında en çok, etek bölümü biraz daha kabarık gelirken göğüs bölümü üste tam oturan ve yakası kalp şeklinde gelen modeller tercih ediliyor.

Bu modeli çoğunlukla genç kızların, biraz daha yaşını almış olgun bayanların ise üste tam oturan kalem etekli kısa abiyeleri tercih etmesi daha olumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Düğün Abiyeleri başlıklı yazımızda 2017 abiye modelleri, yeni sezon abiyeler ve yeni sezon düğün abiyeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

Zeynep :