Dudak Rengi Ruj Nasıl Kombinlenir?

0
1409

Dudak rengi ruj doğru seçildiği zaman kişiye dramatik ve seksi bir hava katabilir. Aksi takdirde yanlış uygulanırsa görüntüyü kötü bir hale getirebilir. Kötü görünüme neden olmamak için dudak rengi ruj kullanırken yüzdeki kontur gibi dudakta da gölge ve ışık ile oynamak gerekir. Yani dudak rengi rujları kullanırken dudak kalemi ile dudak çizgisi belirlenmeli, kalem dudağa dağıtılıp kalemden bir ton açık ruj uygulanmalıdır. Çıplak gibi görünen dudakların en doğru kullanımı, dumanlı göz makyajı ile olmaktadır. Bu sezonda oldukça trend olan dudak rengi rujlar doğru uygulandığı zaman, kişide harika görünümler yaratabilir. Bu nedenle bu tonlarda kullanılan rujlar dikkatli seçilmelidir.

Dudak Rengi Ruj Uygulaması

 

  • Dudakların ruj uygulamadan önce pürüzsüz olması önemlidir. Özellikle kış aylarında soğuyan hava nedeni ile dudaklar çatlamakta ve kurumaktadır. Bu nedenle dudaklara peeling uygulaması yapılmalıdır. Bu işlem için diş fırçasını kullanabilirsiniz. Gece yatmadan önce hafif bir şekilde dudaklarınızı fırçalayabilir ve dudak koruyucusu kullanabilirsiniz. Eğer dudak koruyucunuz yoksa bepanthen uygulayabilirsiniz.
  • Ruj alırken ruj rengini görmek için bileğinizin iç tarafını kullanabilirsiniz. Dudak rengi ruj tercihinizi bu yöntem sayesinde öğrenebilirsiniz. Bileğinizin 2 ton koyusu, dudağınız için doğru bir renk tercihi olmaktadır.dudak rengi ruj
  • Beyaz tenliler, pembe gölgeli ten rengi ve kum rengi rujları tercih edebilir. Koyu tenliler ise bronza çalanları deneyebilir.
  • Mükemmel bir dudak rengi ruj almak için saf bej ruj tonları yerine pembe ya da şeftali tonlu olanları deneyebilirsiniz. Bu ruj tonları koyu dudak pigmentlerini nötralize etmek ve daha sıcak bir görünüm oluşturmak için uygundur.
  • Herkesin doğal dudak rengi farklıdır. Dudak rengi koyu olanlar rujdan önce dudaklarına çıplak gölge yaratmak için ince bir kat kapatıcı uygulayabilir.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Beyaz tenliler

Beyaz tenli bayanlarda pembe, gülkurusu ve açık şeftali tonları kullanılabilir. Pembe rengin alt tonları, beyaz tenli bayanların cildinin daha canlı görünmesini sağlayabilir.

Buğday tenli

Buğday tenli bayanlarda dudak rengi ruj tercihleri için şeftali alt tonları veya kahveye dönük şeftali alt tonları kullanılabilir. Buğday tenli bayanlar, toprak tonlu kahve alt tonlarını da kullanabilir.dudak rengi ruj nasıl sürülür

Esmer tenliler

Esmer tenli bayanlar bronz, kahve ve gülkurusu tonlarını tercih edebilir. Dudak rengi ruj tercihinde, esmer bayanlar için en doğru seçim bileğinin iç tarafına denenen bronz renklerdeki rujlardır. Bronz ve dumanlı güzel bir göz makyajı ile uygulanan dudak rengi rujlar, bayanların güzelliğine güzellik katmak için doğru bir tercihtir.

Bir önceki makalemiz olan Siyah Ruj Sürme Teknikleri başlıklı yazımızda siyah ruj modelleri ve siyah ruj sürme yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER