Doğru Makyaj Teknikleri Nelerdir

1
604

Günlük hayatta bayanların en çok kullandığı kozmetik ürünleri arasında makyaj malzemeleri oldukça farklı seçeneklerde ve farklı markalarda sunulmaktadır. Şık görünmek ve daha bakımlı olmak için makyaj bayanlar için oldukça önemlidir. Doğru makyaj teknikleri nelerdir? Doğru makyaj teknikleri ile cildiniz üzerinde harika görünümler yakalayabilirsiniz. Makyaj teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Doğru tekniği kullanmak ve kaliteli ürünleri tercih etmek güzel makyaj yapmanıza yardımcı olacaktır. Makyaj yapmak bir sanattır. Kişinin karakterini ortaya koyar. Doğru makyaj teknikleri ile yapılan makyajlar cilt üzerinde harikalar yaratmaktadır. Doğal makyajlar bu sezonda oldukça revaçtadır.

makyaj teknikleri
Doğru makyaj teknikleri, çok daha güzel ve farklı görünmenize neden olur. Siz de bulunduğunuz ortamda fark yaratmak istiyorsanız, mutlaka bu teknikleri uygulamalısınız.

Makyaj uygulamalarınızda sizlere yardımcı olacak doğru makyaj teknikleri;

Nemlendirici Kullanımı;

Makyaj uygulaması yapmadan önce cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Temiz cildin üzerine uygulanan makyaj her zaman daha pürüzsüz ve güzel görünür. Bunun için cildinizi temizledikten ve nemlendiricinizi sürdükten sonra makyaj uygulamasına geçmelisiniz.

Kapatıcı Kullanımı;

Cilt renginiz ile tamamen uyumlu olan bir parlatıcıyı cildinizin kusurlu olan yerlerine ince bir tabaka halinde uygulayın. Sivilcelerinize ve gözaltı torbalarınıza uygulayabilirsiniz.

Fondöten Kullanımı;

Fondöten tercih ederken cildinizin tonundan bir açık ve bir renk koyusunu tercih etmeniz gerekmektedir.

pratik makyaj teknikleri nelerdir
Göz makyajınızın güzel görünmesini istiyorsanız, işe kaşlarınızdan başlamalısınız. Güzel kaşlar, göz makyajınızı öne çıkarır.

Pudra Kullanımı;

Cildiniz üzerinde İpek pudra daha şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır. Pudranızı kalın bir fırça yardımı ile eşit miktarda yüzünüze uygulayın.

Eyeliner Kullanımı;

Bir eliniz ile gözünüzü çekerek göz pınarınızın üzerinden tek bir çizgi halinde, tek hareket ile çekin. Dağılan eyeliner temizliği için kulak çubuğunu ıslatıp kalıntıları temizleyebilirsiniz.

göz makyajı teknikleri
Eyeliner’ı güzel kullanmanız ve göz farınızı dağıtmanız, her zaman çok daha güzel gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Göz Farı Kullanımı;

Göz farı uygulaması oldukça önemlidir. Makyajın en dikkat çekici yeri, gözler üzerinde uygulanmaktadır. Bunu için göz yapınıza uygun far tercih etmelisiniz. Bu sezonun trend renkleri toprak ve doğal tonlardır. Hem şık hem de doğal makyaj yapmanızı sağlayan bu renkler, gözleri küçük olan bayanlar için de oldukça ideal renklerdir.

doğru makyaj teknikleri nelerdir
Doğal tonlarda yapılan makyajlar için gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Doğru eyeliner kullanımı ile biraz daha kalın çizgiler yapmalısınız.

Rimel Kullanımı;

Rimel uygulamasında aşağı doğru bakıp kirpiklerinize rimeli uygulayabilirsiniz.    Kirpikleriniz de rimel kalıntısı kalmaması için rimelin fırçasını rimelin ucu ile temizlemeyi ihmal etmeyin.

Ruj Kullanımı;

Ruj makyajın son parçası ve makyajı tamamlayan son vuruştur. Ruj renkleri sınırsızdır. Her renk ruj tercihleri bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz ruj renklerini cildinize uygun tonlarda kullanmanız daha hoş görünmenizi sağlayacaktır. Açık pembe, toprak tonları, parlatıcı ve dudak rengindeki rujlar doğal görünümde makyajlar yapmanıza destek olacaktır.

güzel makyajın sırları
Güzel makyajın sırrı, yüzünüze yakışan ruju seçmenizdir. Güzel bir ruj rengi ile makyajınızı tamamlayabilir, mükemmel görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Oje Desenleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanır? başlıklı yazımızda oje deseni modelleri ve oje deseni yapma hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. bence esmer ve esmerin biraz ötesindeyseniz kesinlikle yeşil gibi canlı renklerle göz kapağını renklendirmeyin. çok itici oluyor.onun yerine cilt tonu renginizle doğru orantıya sahip renk ve tonajlarını tercih edin

CEVAP VER