Doğal Göz Makyajı Taktikleri

1
1277

Kadınlar bakışlarıyla karşısında ki insanları etkilemek özellikle de bir erkekten çok bir kadına kendilerini beğendirmek isterler. Çünkü hemcinsleri beğenmişse gerçekten makyajları güzel olmuş demektir. Çünkü hemcinsleri de makyaj konusunda bilgilidir. Abartılı göz makyajı artık gece makyajı olarak bile tercih edilmemektedir. Modanın bile doğal göz makyajı başlığına döndüğü bilinmektedir. Birçok moda yorumcusu bu konuya dikkat çekerek makyajın doğal olması gerektiğini söylemektedir. Doğallıktan yana olmanız ve doğal bir görünüm sergilemeniz, her zaman bir adım önde olmanıza imkân sağlamaktadır. Erkekler bile artık makyaj altında nasıl bir yüz var diyerek, kadınların abartılı makyaj yaptıklarına dikkat çekmektedirler.

Abartılı göz makyajı yapmamak solgun görünmeniz anlamına gelmemektedir. Bunun için doğal göz makyajı yaptığınız zaman sanıldığının aksine daha canlı görünmelisiniz. Gözlerinize renk vermeli, bakışlarınızı etkileyici yapmalı ve günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilmelisiniz.

doğal mavi göz makyajıDoğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Sadece iki ton göz farı kullanmanız gerekmektedir. Bu tonları sıralamak gerekirse, en açık toprak tonlarında ve toprak tonunun bir ton koyusudur. Öncelikle en açık toprak tonunu farı fırçanıza sürün ve hafifçe üfleyerek fazlalıklarından kurtulun. Sonra göz kapaklarınıza sürün ardından yine fırça yardımıyla dağıtın, serçe parmağınızın ucunu kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında kirpik diplerinizi ihmal etmeyin ve yay gibi sürmeye özen gösterin. Bu şekilde farı daha hızlı ve kolay sürebilirsiniz. Göz çevresinin burna yakın kısmına kadar fırçanızı getirmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

doğal makyaj yapım önerileri

  • Daha sonrasında koyu renk farınızı sürün ve yine fazlalıkları üfleyin. Bu şekilde yapmazsanız farınız, göz kapağınıza sürerken gözlerinizin altına dökülecek ve güzel durmayan bir görüntünün oluşmasına sebep olacaktır. Koyu renkli göz farını göz çizginiz hizasında kirpik üstüne ince bir hat şeklinde sürmeniz gerekmektedir. Burada ki püf nokta göz kapağınızın ortasının açık renkte kalmasıdır. Biraz da yine serçe parmağınızı kullanarak göz bitiş çizgisi hizasına sürmeniz gerekmektedir. Gözleriniz iriyse gölgeyi daha koyu şekilde yapabilirsiniz.

doğal makyajın yapımı

  • Diğer gözünüz için de aynı işlemi tekrarlayın. Ancak iki gözünüzün farklı görünmemesine dikkat etmelisiniz. Bu yüzden ilk uygulamanızda kaç fırça hareketi yaptığınızı unutmamalısınız.

doğal görünümlü makyaj

  • Daha sonra rimel uygulamasına geçebilirsiniz. Rimeli sürmeden önce kirpik kıvırıcınızla kirpiklerinizi kıvırın. Bu, doğal göz makyajı uygulamanızın son hamlesi olacaktır. Aslında en önemli hamlesidir. Rimel bakışlarınızın etkileyici olmasına yardımcı olacak ve ahenkli kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

doğal makyaj yapılışı

  • Daha sonra yine natürel tonlarda bir allığı şakaklarınıza sürmelisiniz. Bu tonu açık şeftali olarak kullanabilirsiniz.

en doğal göz makyajı

  • Rujunuz ise allığınızın tonunda olmalıdır. Bu şekilde doğal bir makyaja erişmiş olunmaktadır. Rujunuzu renksiz parlatıcı olarak da tercih edebilirsiniz.

doğal göz makyajı taktikleri

  • Kullandığınız malzemeler kaliteli olmalıdır. Göz, vücudunuzdaki en hassas noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden kullanacağınız malzemelerin içinde kimyasal madde bulunmaması gereklidir. Bu malzemeler sağlığınızı tehdit eder hem de kalıcı doğal göz makyajı elde edemezsiniz.

doğal göz makyajı nasıl yapılır

Bir önceki makalemiz olan Sade Göz Makyajı Nasıl Uygulanır? başlıklı yazımızda sade göz makyajı, sade göz makyajı nasıl yapılmalı ve sade makyaj taktikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. doğal göz makyajı yapmadan önce hafif bir göz bakım çevresi ürünlerinden birini uygulamak cildi daha güzel gösteriyor. özellikle clinique nin ürünlerinden birini tavsiye ederim

CEVAP VER