Doğal Göbek Eritme Yolları

1
186

Kilo almak ya da alınan kiloları geri verememek her insanın şikayetçi olduğu bir durumdur. Kilo alımlarının belli başlı sebepleri vardır. Hareketsiz bir yaşam, sporsuz bir hayat ve ağır yağlı beslenmek sebepsiz kilo almanın nedenleri arasında sayılmaktadır. Bunlar düzene koyulduğunda kilo vermek kaçınılmaz alacaktır. Aldığınız enerjiyle yaktığınız enerjinin dengede olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde kilonuzu sabitleyebilirsiniz. Eğer harcadığınız enerjiden daha az enerji alırsanız kilo vermeye başlayacaksınızdır. Tüm bunların yanında su içmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Kadınlarda ve özellikle erkeklerde göbek oluşumu büyük sorun teşkil etmektedir. Erkekler bunu önemsemiyor gibi gözükseler de bunun ciddi sağlık problemlerine davetiye çıkardığı bilinmektedir. Alınan pantolonlara sığdırılamayan göbekler, eğilip ayakkabı bağcığını bağlayamayan erkekler bunun gibi birçok sorunu daha yaşamaktadırlar. Kadınlar için de daha fazlası geçerli olmaktadır. Kadınlar göbek eritme yolları nelerdir? Sorularına bütün hayatları boyunca cevap aramak durumunda kalabilirler.

Göbek eritmenin çözümünü bulan kadınlar dümdüz bir karına sahip olduklarında mutlu olmaktadırlar. Ancak fazla yağlı yemekler aşırıya gidince yağ dokusu olarak karın bölgesine tekrar yerleşmektedir. Karın, erkeklerde daha fazla yağ depolaması yapan bir yerdir. Bu bölgeden kilo vermek oldukça güçtür. Özellikle yaş ilerledikçe kilo vermek daha da zorlaşacaktır çünkü yağlar yerleşmiş olacaktır.

göbek eritme yolları neerdirDümdüz Bir Karın için Göbek Eritme Yolları

İnsanlar genellikle aynaya baktıklarında, göbeklerinde fazlalıkları varsa oraya takılı kalmaktadırlar. Dümdüz bir karın herkesin hayalidir. Bunu gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bunları uyguladığınızda dümdüz bir karına sahip olmak hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşecektir.

 • Fırsat buldukça göbek eriten egzersizler yapmalısınız.
 • Mekik çekmek, ters brunch yapmak ve bisiklet sürmek gibi faaliyetleri alışkanlık haline getirmekte büyük yarar göreceksiniz.
 • Her gün az sayıda da olsa yapacağınız hareketler göbeğinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Hayatınızdan tuzu çıkarmaya çalışmalısınız. Günlük hazırladığınız diyetinizden tuzu azaltmakla alacağınız sonucu daha güzel yerlere taşıyabilirsiniz. Ne kadar çok tuzlu beslenirseniz o kadar çok sağlığınızı göz ardı edersiniz. Yüksek tuz içeren, tuzlu çeşnilerden kaçınılmalıdır. Vücudunuz su tutmaya başlamışsa bu, tuz ve sodyum içerikli besinleri çok kullandığınız anlamına gelmektedir.
 • Göbek eritme yolları içinde karın hareketlerini gün içinde düzenli olarak yapmak yer almaktadır. Yapılan karın egzersizleri ciddi şekilde göbeğinizin yok olmasına neden olacaktır. Bir sandalye bulup oturun, kollarınızla kenarlıklara tutunun ve ayaklarınız yere tam ve sağlam bassın. Bir dizinizi burnunuza doğru çekin, sonra diğer dizinizi çekin. Bu hareket esnasında karnınızı içeri çekin ve kaslarınızı sıkın. Böylelikle göbeğiniz yağ bölgesinde toparlanmaya başlayacak ve yeni bir forma girecektir.
 • Başka bir karın çalıştırma hareketi oturma ve kalkma hareketidir. Ayağa kalktığınızda vücudunuzu dik tutarak çok yavaş bir şekilde sandalyeye oturun bu esnada arka sırt kaslarınızın çalıştığını hissedeceksinizdir. Vücudunuz bu duruma alıştıkça bu hareketleri daha çok yapmaya devam edecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
 • Diğer bir karın hareketi ise, topuklar havada kalacak şekilde sırt üstü uzanmak ve bacaklarınızı dik bir konumda kalmak koşuluyla havaya dikmektir. Kalçanızı 15 cm kadar havaya kaldırın ve yavaşça indirin. Bir sette 15 -20 defa aynı hareketi tekrarlayın. Böylelikle günlük göbek eritme hareketlerini yapmış olursunuz.
 • Yapacağınız yoğurt ve limon kürü bir diğer göbek eritme yolları arasındadır. Fiziksel aktivitelerle desteklediğiniz bünyeye uygun bir beslenme programı düzenlemelisiniz. Bunu her duyduğunuz diyet programıyla yapmaya çalışmamalısınız.

Her insanda etkisi farklı olan diyet programları yüzünden çoğu insan hızlıca kilo verip hepsini kısa bir zamanda geri almaktadırlar. Sağlıksız yapılan diyetler ise kilolarınızdan çok sağlık problemine yol açabilmektedir. En önemlisi kendinize uygun bir diyet programı oluşturmaktır. Her programa bakıp hangi öğün sizin yemenize uygun şeklinde belirleyip kendinize özgü bir diyet programı hazırlayın. Böylelikle uygulaması daha kolay olacaktır. Doğal kürler her zaman işe yarayacaktır. Göbek eriten limonlu yoğurt kürü kilo vermek adına yapılabilecek en basit yöntemlerden birisidir. Doğal yağ yakımı için birebir etkili bir yöntemdir. Bu kürü kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra gözle görülür bir kilo kaybıyla karşı karşıya kalacaksınız. Burada önemli nokta 4-5 günlük bir süreçte kullanıp sonra yarıda bırakmamak ve sabırlı olmaktır. Bu kürü evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

doğal göbek eritme yollarıMalzemeler

 • 3 yemek kaşığı yağsız veya az yağlı yoğurt
 • Yarım adet limon suyu
 • 1 çay kaşığı pul biber (eğer pul biberi sevmiyorsanız onun yerine 1 kaşığı zerdeçal ekleyebilirsiniz.)

Bu karışımda kullanılan malzemelerin en önemli özellikleri yağ yakıcı olmalarıdır. Özelikle zerdeçal baharatı karaciğerin günlük fonksiyonlarını gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. Karaciğerdeki yağlanmanın yok edilmesine katkısı büyük olan zerdeçalı diyet programınızdan eksik etmemelisiniz. Bu yüzden yoğurdun ve limonun karıştırılmasından sonra karışımın içine zerdeçalı da eklemeniz etkisini daha fazla arttıracak ve yağ yakımınızı oldukça kolaylaştırmaya başlayacaktır. Aynı şey pul biber içinde geçerli olup onu da karışımınızın içine koyabilirsiniz. Hazırladığınız malzemeleri derin bir kaba almalı ve karıştırmalısınız. Bu karışımı uygulayacağınız günlerde dikkat etmeniz gereken nokta bu karışımı yatmadan 30 dakika önce hazırlamanızdır. Uykuya geçmeden hemen önce de yeyip yatmalısınız. Kürü yedikten sonra başka bir gıda alımı yapmamalısınız. Beklenen sonucu alabilmeniz için yatmadan önce yemeniz gereken tek besin yoğurt ve limon kürü olmalıdır.

 

Bir önceki makalemiz olan Boğaz Yanması ve Nedenleri başlıklı yazımızda boğaz yanması sebepleri, boğaz yanmasını geçirme yöntemleri ve boğazdaki yanma nasıl geçer hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

 1. uzun laflar etmeye gerek yok.herkes ama herkes biliyor göbek doğal olarak nasıl eritilir.spor ve boğazdan kısma.neden bunu boş yere tartışıyoruz ki. bol bol dolmaları börekleri kebapları boğazdan geçir sonra göbek eritme derdine düş.alternatif çareler ara.oturduğun yerden göbek eritmek kolay mı sanıyorsun.mecburen spor yapacaksın mekik çekeceksin koşacaksın hareket edeceksin ve yediğin yemeklerin porsiyonunu yarı yarıya düşüreceksin.boş yere başka çare arama yok 🙂

CEVAP VER