Country Mobilya Dekorasyonu

0
255

 

2016 yılının en popüler mobilya dekorasyonu olarak counrty mobilya bu yıl rekor kırdı. Hemen hemene yeni evli çiftlerin bir çoğu evlerini country mobilyayla döşediler ya da evlerindeki bir eşyayı country tarzda seçtiler. Peki country mobilya ile evlerini döşemek isteyen çiftlerin nelere dikkat etmesi gerekmektedir?

 

Öncelikle bizim ülkemizde kullanılan country mobilya da kullanılan renk genelde beyaz ya da krem olarak tercih edilmektedir. Bu yüzden mobilyaları açık renk alan çiftler counutry mobilyayı kullandıkları odadaki duvarları koyu bir renge boyamalıdırlar ki mobilya kendisini göstersin. Duvar rengiyle aynı olan mobilyalar silikleşirler ve kendilerini gösteremezler.

 

Counrty mobilyanın açık renk seçilip duvarların koyu renge boyanması evi karanlık ve küçük gösterme tehlikesiyle karşı karşıya bırakır.Çünkü açık renk duvarlar odaların daha büyük görünmesini sağlarken koyu renk duvarlar daha küçük ve karanlık görünmesine neden olur. Bu yüzden country mobilya seçecekseniz bu ayrıntıya dikkat etmenizde önem var.

 

Country mobilyanın evinizde ya da odanız da aynı havayı estirmesini istiyorsanız yine halı seçiminize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz halı modern geometrik çizgilerden uzak durması gerektiği gibi aynı zamanda doğunun mistik desenlerinden de uzak durmanız gerekmektedir. Daha çok mini çiçekli halı desenlerine bakmanızda fayda var.

 

Country mobilya dekorasyonunuzda son olarak dikkat etmeniz gerek nokta aydınlatmanız. Avizenizde de yine modern çizgilerden ya da ağır ihtişamlı desenlerden uzak durmanız gerekmekte. Dört beş kollu şapkalı modeller en çok tercih edilen avizeler arasında. Aynı zamanda country tarz dekorasyonda odanızı tek bir avize ile aydınlatmak yerine avizenizi masa lambası ve lambaderle desteklerseniz country tarzı dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz.

Bir önceki makalemiz olan Yeni Trend Banyo Dekorasyonu başlıklı yazımızda 2016 banyo dekorasyon, banyo dekorasyon fikirleri ve trend banyo dekorasyonları hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER