Çalışan Hamileler Nasıl Beslenmeli?

1
138

Hamilelik döneminde dengeli ve düzenli beslenmek ekstra önem taşımaktadır. Hamilelik döneminde dengeli ve düzenli beslenme ev ortamında hamileliğini geçiren bayanlar için mümkün olurken, hamilelik döneminde çalışan bayanlar için pek de mümkün olmamaktadır. Hamilelik döneminde çalışan bayanlar düzensiz beslenmemeli ve beslenmelerine dikkat etmelidir.

kahvaltıKahvaltı: Kahvaltı hangi yaşta, hangi durumda olunursa olunsun günün en önemli öğünüdür. Hamilelik döneminde ise ekstra önem taşımaktadır. İster hamileliğiniz evde geçiyor olsun, ister işte geçiyor olsun mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltı yapmamanız sizin gün içindeki enerjinizi düşürecek ve hareket etmenizi, çalışmanızı azaltacağı gibi sağlık problemlerine de sebep olacaktır.

ara ögünAra Öğün: Ana öğünlerin önemi elbette ki yadsınamaz. Ancak ana öğünler kadar ara öğünlerde önem taşımaktadır. Ara öğün olarak tüketebileceğiniz meyve, meyve suları, meyveli yoğurtlar, süt, ayran, kuruyemiş gibi besinler işyerinde de mutlaka tüketilmelidir.

 

 

kafeinKafeinden Uzak Kalın: İş ortamı kahve ve çay tüketimini artırmaktadır. İşte olan bayanların da özellikle hamilelik döneminde dikkat etmesi gereken mutlaka kafein tüketimini azaltmaktır. Kafein tüketiminin azaltılması için kahve yerine meyve suyu şartı konulabilir. Ve hamilelik süresince hiç kafein tüketmemek en doğru olanıdır.

meyve sebzeMeyve ve Sebzeler: İşte olan hamile bayanların en büyük yanlışı meyve yememektir. İşe giderken çantanıza atacağınız bir elma bir mandalina günü kurtaracaktır. Mutlaka iş yerinde bile olsa gün içinde meyve tüketimi yapmalısınız. Öğle yemeklerinizde sebzeye ağırlık vererek bir besin yolu izlemelisiniz. Bu şekilde daha sağlıklı beslenmiş olursunuz.

Bodybuilding-Diet-For-WomenGereksiz Kalori Tüketmeyin: Hamilelik döneminde gereksiz kalori tüketiminden uzak kalmalısınız. Meyve, sebze, etler sağlıklıdır ve hamilelik döneminde mutlaka tüketilmelidir. Ancak hamilelik döneminde gereksiz kalori tüketmek fazla yağa sebep olurken ne bebeğinize ne de size bir faydası da olmayacaktır.

 

 

Tavuk%204Et Balık Tüketimini Es Geçmeyin: Hamilelik döneminde beslenme programınızı çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Hamilelik döneminde et balık ürünlerini es geçmeden beslenme programı yapmalısınız. Haftada en az iki öğün et, üç öğünde balık tüketmelisiniz. Et ve balık hem çocuğunuzun zihinsel gelişimi için hem de çocuğunuz vücut gelişimi için çok önemli olan iki besindir.

Bir önceki makalemiz olan Kilo Vermek İçin Diyet Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda kilo verme yöntemleri, kilo vermek için diyet listeleri ve kolay yoldan kilo nasıl verilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. Hamilenin çalışanı calismayinida mi olurmuş. Hamile hamiledir. Evdeki dikkatli beslenmelidir işteki de. Sanki biri çalışıyor diye farklı mi beslenecek. Hamile dediğin her saat birşeyler yer durur kardeşim.

CEVAP VER