Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

0
213

Buzdolaplarımız evimizde hijyen konusunda en çok dikkat etmemiz gereken alanlardan bir tanesi.Peki Buzdolabı temizliği nasıl yapılır ve temizlerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Öncelikle buzdolabı temizliği içerisine yerleştireceğimiz gıdaları koymadan önce başlar. Buzdolabını haftalık alışverişinizi yapıp, dolabınızın içerisine yerleştirmeden önce buzdolabınızı temizlemenizde fayda var. Öncelikle buzdolabınızın içerisini sirkeli suyla temizleyin. Buzdolabınızda kimyasal temizlik maddesi kullanmak kimyasalların gıdalarınıza yerleşmesine neden olur.

 

Buzdolabınızı sildikten sonra önemli olan bir diğer hususta aldığınız gıdaların dolaba yerleştirilmesidir. Öncelikle kesinlikle pazardan aldığınız poşetlerle birlikte gıdalarınızı dolaba koymayın. Pazar poşetleri de kimyasal içerdikleri için ne kadar uzun süre gıdalarınız poşetlerin içerisinde kalırsa gıdalarınızda kimyasallardan o kadar etkilenir. Doğal olarak sağlığınızda. Ayrıca aldığınız sebze ve meyveleri cam kaselerde buzdolabınızda tutmak hem sebze ve meyvelerin ömrünün uzamasını sağlarken hem de dolabınız direk olarak gıdalarla temas etmediği için temizliğinin ömrü uzun soluklu olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Yatak Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda yatak düzeni nasıl yapılır, yatak hijyeni ve yatak temizliği hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER