Buğulu Göz Makyajı

0
1284

Buğulu göz makyajı yapan kadınlar oldukça çekici ve otoriter görünürler. Bu da bütün kadınların ulaşmak istediği statüleri kapsar. Kısacası bütün kadınların yapmak istediği bir makyaj türüdür.  Bu makyajın yapımının zor görünmesine rağmen, oldukça basit basamakları vardır. Bu basamaklar sayılmak istenirse, şu şekilde açıklanabilir;

buğulu göz makyajıBuğulu göz makyajı yapma yöntemleri;

– Far kullanılmadan önce yağsız olan bir far bazı göz kapaklarına sürülmelidir. Bu ise günlük kullanımda göz kapaklarının yağlanıp farın bozulmasını önler. Bu da sizlere kolaylık sağlamaktadır.

– Buğulu göz makyajında kullanılmaması gereken bir şey varsa o da eyelinerdır. Eyeliner yerine göz kalemi kullanılmalıdır. Hem daha kolay dağılır hem de donma riski yoktur. Ayrıca kalem yerine yoğun dokuya sahip farlarda tercih edilmektedir.

– Buğulu göz makyajında kalem rengi olarak çoğunlukla siyah tercih edilmektedir. Ancak kahverengi de oldukça hoş görünüm sağlamaktadır. Özellikle gündüz kullanılan makyajda kahverengi göz makyajı oldukça doğal ve dikkat çekici durmaktadır.

– İlk olarak kaleminizin rengini seçmelisiniz. Sonrada kalemi üst göz kapağın üzerine ortasından başlayarak, kalınca bir şekilde eyeliner sürermiş gibi sürün. Kalem ile işiniz bu kadar.

buğulu göz makyajı için öneriler

– Kalemi kullandıktan sonra bir aplikatör yardımı ile göz kalemini hafif bir şekilde dışa doğru dağıtın. Bu işlemi yaparken oldukça dikkatli olun, çünkü göz kapağının dipleri uçlarına göre daha koyu olmalıdır. Bu işlem de bittikten sonra far ile göz kapağına küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Ancak bu işlem belli belirsiz olmalıdır.

– Göz kapağında kullandığınız kalemi gözlerinizin içine de sürün. Sonra hafifçe göz kapağınızda kullandığınız farı kirpik altına sürün. Buraya farı daha kalın uygularsanız görüntüsü daha hoş olacaktır. Ayrıca far, buğulu makyajda daha belirleyici durmaktadır.

– Son olarak kirpiklerinize hacim veren bir maskara, makyajınızı tamamlayacaktır.

Buğulu göz makyajı hem stilistlerin hem de ünlülerin vazgeçilmezleri arasındadır. Büyük ihtimal ile dikkatinizi çekmiştir ki kırmızı halı üzerinde boy gösteren ünlülerin en çok kullandığı makyaj modeli buğulu makyajdır.

buğulu göz makyajı nasıl yapılırBu makyajın çok tercih edilmesinin nedeni kadının hem cazibesini hem de gizemini artıran niteliklere sahip olmasıdır. Bu da olağan bir şekilde bütün kadınlar tarafından ilgi görmesini sağlamaktadır. Buğulu göz makyajı sizi etkiliyor mu sorusunu, hayır cevabını duyamayacağınız sorular arasına ekleyebilirsiniz. Çünkü makyajın diğer bir etkisi de sizin ikna kabiliyetinizi arttırmasıdır. Bu makyaj ile kendinizi oldukça güvenilir hissedebilirsiniz. Ayrıca bu makyajı kullanırken çoğunlukla saçlarınızı ortadan ayırıp sert ve sıkı bir şekilde arkadan bağlamanız şiddetle önerilmektedir. Bu size daha çok özgüven ve etkileyicilik katacaktır. Elbette bu görünüme hep sahip olmak isteyeceksinizdir. Ancak çoğunlukla özel bir günde veya dışarı çıkarken yapmanız, sizin için daha hoş ve özel olacaktır.

 

Bir önceki makalemiz olan Etkileyici Makyaj Sırları başlıklı yazımızda Etkileyici Makyaj nasıl yapılır, Etkileyici Makyaj yapma yolları ve makyaj yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER