Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

0
123

İstediğim vücut hatlarına nasıl sahip olabilirim sorusu dünyada yaşayan her kesim insanın aklında ki tek sorudur. Diyetisyenler gerek TV’de gerek gazetelerde gerekse sanal ortamda sıkça beslenme programlarından bahsetmektedirler. Kişiler kendilerine uygun olsun olmasın bu programları denemektedirler. Özellikle bölgesel zayıflama konusunda kişilerde bazı zorlanmalar gözlenmektedir.

Bölgesel zayıflama bir kilo azaltma yolu değildir. Vücudun belli noktalarında zamanla birikmiş yağların azaltılması yöntemidir. Diyetleri uygulayan kişiler istemedikleri bölgelerinden incelip, istedikleri bölgelerin aynı durumda kalmasına şahit olmaktadırlar. Çünkü her bireyin farklı bir yapısı vardır. Metabolizma çalışma hızları kişiden kişiye değişmektedir. Bölgesel yağların alımının belli başlı nedenleri vardır. Bunlar gerek genetik gerek beslenme alışkanlığı gerekse içsel ve dışsal sebeplerdir. Yaş ilerledikçe yağların erimesi güçleşmektedir. Belli başlı yağlar depolanmaya başlar. Bu yerleşmiş yağlar da spor ve diyet ile kolay kolay erimezler. Bölgesel zayıflama yağ hücrelerini parçalama odaklıdır. Bu işlemden sonra kişiler spor yapmalıdırlar çünkü dağıtılan yağ hücreleri bu şekilde daha kolay eriteceklerdir.

Diyet ve spor uygulayarak vücudunuza şekil verebilirsiniz fakat kalan kısım için uzman doktorların önerisi ile en doğru yolu birlikte seçmelisiniz. Bu metotlar şu şekilde sınıflandırılır;

  • İnvazif metodu: Girişimsel ve cerrahi odaklıdır.
  • Non-invazif metodu: Girişimsel ve cerrahi olmayan yöntemdir.

bölgesel zayıflama yöntemleriGirişimsel Cerrahi Nedir?

Girişimsel cerrahi, liposuction, mezoterapi ve lazer lipoliz şeklinde çeşitlendirilebilir. Temelde cerrahi müdahale gerektiren yağların yok edilmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Girişimsel cerrahi olmayan metotları şu şekilde sıralarız;

  • Lenf drenaj masajı
  • Ozon sauna
  • Kavitasyon
  • Pressoterapi

Bu yöntemlerle de hiçbir cerrahi operasyona gerek kalmadan bölgesel zayıflama ile daha fit bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Gerçekleştirilir?

Yağ hücrelerine soğuk etkisi uygulanarak hücrelerin donması sağlanır. Bu şekilde hücreler kristalize olur ve vücuttan atılmaya başlar. Bu olay hücrelerin ölmesi nedeniyle olmaktadır. Vücuttaki yağ hücreleri kan yoluyla atılmakta ve yok edilmektedir. Bu tek seanslık bir uygulama olup kişinin yağ dokularının fazla olmasıyla 3 seansa kadar çıkabilmektedir. Kadınlara ve erkeklere uygulanabilir. Toplam 35 dakika sürmektedir. Fakat aşırı yağlanması olup obez olan hastalara bu yöntem uygulanmaz.

bölgesel zayıflama nasıl olmalıdırKavitasyon metodu ise hücrelerde yüksek basınç değişiklikleri oluşturularak yapılmaktadır. Bir ses dalgasının el başlığı yardımıyla cilt üzerinde uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Bu sayede yağ hücreleri parçalanmaktadır. Cerrahi işlem gerektirmeyen bir metottur. Bu işlem aynı zamanda selülit ve cilt sıkılaşması işleminde de başarıyla uygulanır. 6 veya 10 seansta gözle görülür incelme oluşmakta ve selülit tabakasında düzleşme meydana gelmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Alkali Diyeti Yapma Yöntemleri başlıklı yazımızda alkali diyet listeleri ve alkali diyeti nasıl yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER