Boğa Burcunun Özellikleri

0
366

Boğa, renkli bir kişiliğe sahiptir. Sıcakkanlı ve insancıl olan boğa burcu insanı, aşkın gezegeni olan Venüs tarafından yönetilir. Boğa burcu insanı öfkesine sahip olabilir. Kolay kolay öfkelenmez, sağduyulu ve sabırlılardır. Çoğu zaman dik başlı oldukları düşünülür. Her yönü ile duygusal ve romantik olan boğa burcunun bu özelliğini ortaya koyması zaman alabilir. Çünkü aradığı aşkı kolay kolay yakalayan biri değillerdir. Karşısına çıkan ilk kişi ile ilişki yaşayamaz, anlamlı duyguların kişisi olan boğa burcu, kendine uygun birini bulana kadar sabırla bekler. Öncelikle kendinin hayran olacağı ve çevresine gururla sunacağı kişiyi hayatında görmek ister. Boğa burcunun özellikleri tabi ki de sayılmakla bitmez.  Ama en önemli özelliği duyarlı ve anlayışlı olmasıdır.

boğa burcunun genel özellikleriBoğa Burcu Kariyer

Boğa burcunun özellikleri arasında güvenilir anlayışlı ve kolay bir çalışan olması vardır. Ayakları yere basan ve pratik olan boğa, toprak burcu olduğu için en büyük problem harekete geçmek ile alakalıdır. Fakat başladığı her işi, en zor şartlara rağmen sabır ve metanet içinde bitirir. Bir hedef ve amaç belirleyip ona kitlendiği zaman onu hiç kimse durduramaz. Sabit fikirli bir burç olduğu için, özellikle ilerleyen yaşlarda gelişen teknolojiye ve sosyolojik yeniliklere ayak uydurmakta zorluk çekebilir. Boğa burcunun ofisi, lüks objeler ile dolu, konforlu ve gelen konuklarına yiyecek, içecek ikram ederek ağırladığı kabul salonu gibidir. Özellikle bankacılığın finans bölümünde çok başarılı olmaktadırlar. Bu mesleğin dışında sanatsal yönünün kuvvetli olmasından dolayı antikacılık, sarraflık ve heykeltıraş gibi mesleklerde de oldukça başarılıdırlar.

boğa burcunun özellikleri nelerdirBoğa Burcunun Evi Nasıl Görünür?

Bağa burçları modern tarzlardan hoşlanmazlar. Klasik ve zor demode olan modelleri tercih ederler. Doğal görünen ve doğal olan eşyalar onların en büyük tutkusudur. Şehir içerisinde yaşamak zorunda kalan boğa burçları hafta sonu tatillerinde kendilerini sakin ve yeşillik alanlara atarlar. Müziğe ilgi duyan boğaların evlerinde, mutlaka müzik için ayırdıkları bir köşe bulunmaktadır. Yumuşak ve uçuk pembeler, su yeşilleri, maviler evlerinde mutlaka bulunan renkler arasındadır. Şehir dışında kendilerine huzur veren sakin bir evleri veya üye oldukları sosyal kulüpleri vardır.

Boğa Burcunda Doğan Çocuklar

Boğa burcu çocuğunun ruhuna giden yol sevgi, şefkat ve güzellikten geçmektedir. Boğa burcu bebekleri genel olarak her şeyden memnun olan bir yapıya sahiptir. Bebeklere özgü olmayan sabırları ve memnuniyetleri vardır. Büyümeye başlayan boğa bebekleri sevecen, cana yakın, sevilmekten, kucaklanmaktan, öpülüp, okşanmaktan hoşlanırlar. Boğa çocukları çok fazla ilgi ve sevgi beklerler. Boğa burcu çocukları fiziksel temastan çok hoşlanır. Bu nedenle onu sakinleştirmek için tenine ve bedenine dokunmak, onu sevdiğinizi hissettirmek onun sakinleşmesi için yeterli olacaktır. İlerleyen dönemlerde sahiplenme istekleri ortaya çıkar. Kendine ait olan eşyaları başkaları ile paylaşmakta güçlük çekerler. Genellikle okula gitmekten ve ders çalışmaktan hoşlanmayan boğa çocuklarını ikna etmek için, renkli resim veya objelerden yararlanılabilir. Disiplin sahibi boğa çocukları okula alıştıkları zaman çok başarılı olurlar. Ebeveynlerinin ders çalış ikazına bile gerek kalmadan, sorumluluklarını yerine getirirler. Boğa çocukları için para farklı bir kavramdır. Okula başladıkları yıllardan itibaren ona verilen harçlıkları dikkatlice harcar veya biriktirirler. Parasının kumbarada artması onu çok mutlu eder ve heyecanlandırır.

boğa burcu aile hayatıBoğa Çocuklarının Aile Hayatı

Boğa çocukları için aileleri çok önemlidir. İnatçı olan tutumları ile idare edildiği öğrenildiği takdirde aile içi huzursuzluklar en aza indirilmiş olur.  Boğa burcu çocukları aileleri ve sevdiği aile bireyleri ile vakit geçirmekten mutluluk duyarlar. Boğa burcunun özellikleri, çocuklarda da görülür.

 

boğa burcunun olumlu özellikleri

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER