Beyaz Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

1
297

Şüphesiz bayanlar için en önemli güzellik unsuru pürüzsüz bir cilttir. Bunun yanı sıra cildi sağlıklı ve duru tutmakta bir o kadar önemlidir. Günlük olarak yapılan ağır makyajlar, düzensiz beslenme ve olumsuz hava koşulları ile birleşince cildimiz parlaklığını kaybeder. Hatta karma ve yağlı cilt tiplerinde siyah nokta ve sivilce oluşumu görülebilir. Cildimizin güzelliğine gölge düşüren bu cilt pürüzleriyle başa çıkabilmek için arındırıcı ve canlandırıcı cilt bakım ürünleri kullanmalısınız.

Kil çok eski yıllardan beri kullanılan doğal güzellik maddelerinden bir tanesidir. Ayrıca kullandığımız pek çok krem ve losyonun içerisinde kil kullanılmaktadır. Sizde hiçbir işlem görmemiş, yüzünüze kolaylıkla uygulayabileceğiniz kil ürünleri arıyorsanız bunu kolaylıkla aktarlarda bulabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatta satılan kil, canlılığını yitirmiş, pürüzlü ciltler için bulunmaz kaftan… Sizde aktarlardan kil temin ederek evde kendi kil maskenizi yapabilirsiniz. Peki, kil maskesi nasıl yapılır?

Beyaz kil maskesi, cildinizi temizleyerek parlak bir görüntüye sahip olmanızı sağlar.Ciltteki renk dengesini eşitlemenin yanı sıra fazla yağlanmayı azaltarak siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltır. Kil maskesini genellikle yağlı ve karma cilt yapısına sahip olan kişiler tercih etmektedir.

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

  • 2 yemek kaşığı beyaz kil
  • 2 yemek kaşığı ılık su

Nasıl Hazırlanır?

Bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı beyaz kil ve 2 yemek kaşığı ılık su ekledikten sonra iyice karıştırın. Elinizle veya temiz bir fırça yardımıyla yüzünüze uyguladıktan sonra tamı tamına yirmi dakika bekleyin. Kil yüzünüze oturup, kuruduğundan dolayı bunu cildinizden arındırmak çok zor olacaktır. Dolayısıyla önce bir ıslak bez yardımıyla daha sonra ise yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Maskeyi yüzünüzden arındırdıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Sivilce Kurutucu Nedir? başlıklı yazımızda Sivilce Kurutma yöntemleri, Sivilce Kurutucu ne işe yarar ve sivilceler nasıl kurutulur hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. Kil maskelerini haftada bir defadan fazla uygulamamak lazim. Cilde zarar verir. Tabi bu dediğim normal ciltler için. Yağlı ve karma ciltlerde sorun yok.

CEVAP VER