Basen İnceltme Yöntemleri

0
266

Türk kadınlarının geneli armut vücut şekline sahiptir. Bel kısmı ince, alt bölgeye doğru genişleyen vücut yapıları ile kendilerini armut görünümüne benzetirler. Kimi bayanlar bu görüntülerini severken, kimileri de bu görünümlerinden rahatsızlık duyarlar. Özellikle basen bölümünde bulunan fazlalıklar bayanları fazlasıyla rahatsız etmektedir. Bu bölgede bulunan fazla yağların eritilmesi çok daha zor olmaktadır. Bölgesel olarak zayıflamak diyet listelerinin yanında, spor yapmayı da gerektirir. Düzenli yapılan egzersiz ve diyet ile bu bölgede bulunan fazla yağların yakılması kaçınılmazdır. Birçok basen inceltme yöntemi bulunmaktadır. Basen inceltme hareketleri, diyet programları ve daha birçok yöntem basen inceltmek için uygulanabilir.

Basen İnceltme İçin Yürüyüş

Yürüyüş yapmak, basen inceltme için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. yürüyüş yaparken 600’den fazla kas çalışır. Vücudu şekillendirir ve yağların yakılmasını sağlar. Sağlık açısından da oldukça önemli olan yürüyüş, fırsat bulundukça yapılmalıdır.

basen inceltme için yürüyüşBasen İnceltme İçin Merdiven Çıkın

Merdiven inip çıkmak basen eritmenin en etkili yoludur. Merdiven çıkarken vücudunuz yer çekimine karşı koymuş olur. Bu durumda bacak, kalça, basen ve baldır kaslarının sıkılaşmasına yardımcı olur.

Basen İnceltme İçin Bisiklet Sürün

Bisiklet sürmek kalça eritme ve basen eritme yollarından en etkili olandır. Bisiklet sürerken, basen bölümündeki kasların çalışmasına yardımcı olursunuz.

basen inceltme için bisikletBasen İnceltmek İçin Hayvansal Yağlardan Uzak Durun

Selülitin en büyük nedeni, basen bölgesinde oluşan yağlardır. Selülitin oluşmasının en büyük nedeni de hayvansal gıdaların çok fazla tüketilmesidir. Basen bölgesinden kilo vermek istiyorsanız diyet listenizden kırmızı eti mutlaka çıkarmanız gerekmektedir.

basen inceltme için sağlıklı beslenmeBasen İnceltmek İçin Yoga Yapın

Yoga yaparak basen ve kalçanızdaki fazlalıkları eritmek mümkündür. Özellikle bazı yoga hareketleri basen ve kalça bölümündeki fazlalıkları eritmek için oldukça etkili olmaktadır. Yapacağınız yoga hareketlerini, sabah ve akşam günde yarım saat yapmanız basen ve kalça bölümündeki fazlalıkların yakılmasına yardımcı olacaktır.

basen inceltme için yogaBasen İnceltmek İçin Su İçin

Yeteri kadar su tüketimi, midenizde tokluk hissine neden olacaktır. Bu sayede az yiyeceksiniz ve formunuzu korumuş olacaksınız.  Aynı zamanda besinlerin sindirimi su içerek daha kolay yapılmış olur. Egzersiz yaparak ve günde 8 bardak su tüketerek kısa sürede istediğiniz basenlerin görünümüne kavuşabilirsiniz.

basen inceltme için suBasen İnceltme Hareketleri

Tek Bacak Uzanma

Öncelikle dik bir şekilde ayakta durun. Sağ kolu yere paralel olarak öne doğru uzatın ve yerden bir şey alırmış gibi eğilin. Bu hareketi yaparken belinizin düz olması gerekir. Sağ ayağınızı da yukarı kaldırıp birkaç kere hareketi tekrarlayın. Daha sonra aynı hareketi öbür kolunuz ve ayağınız ile yapın. Basen inceltme için uygulanan bu egzersizi 10 ar defa uygulayabilirsiniz.

basen inceltme için platesKalça Kaldırma Hareketi

Bu hareket için plates topu kullanmak gerekir. Yere sırt üstü uzanıp, plates topunu ayakucunuza koyun. Ayaklarınızı plates topunun üzerine koyun ve dizleri bükerek kendinizi yukarı doğru kaldırın. Bu esnada kalçanızın ve belinizin düz kalmasına dikkat edin.

basen inceltme için egzersiz

 

Bir önceki makalemiz olan Etkili Zayıflama Formülleri başlıklı yazımızda Etkili Zayıflama, Etkili Zayıflama yolları ve etkili zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER