Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0
745

Balkonlar evin en güzel alanı yapılabilecek olan yerlerdir. Ancak balkon dekorasyonu önemsenmeli ve balkon dekorasyonu üzerinde çalışılmalıdır. Eğer ki doğru tercihler yapılırsa mükemmel bir balkon dekorasyonu da yapılmış olacaktır. Peki, balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

Bitkilerden Yararlanın:

Balkonunuza yalnızca oturup çay içeceğiniz bir alan olarak bakmamalısınız. Balkonunuzda keyiflenebilmeli, huzur bulmalısınız. Bunun için de en gerekli parçalar doğal olarak bitkiler ve çiçeklerdir. Balkonunuzun duvarları başta olmak üzere köşelerine, her yerine çiçekler ve bitkilerle dolu saksılar yerleştirebilirsiniz. Bu hem balkonunuzun mis kokularla kaplı olmasını sağlayacaktır. Hem de balkonunuzda doğal bir neşeyi hazırlamış olacaksınız. İrili ufaklı, renkli, sade, desenli sepetlere, saksılara konulmuş bitkiler ile doğadan bir parçayı balkonunuzda barındırmış olacaksınız.

Her Ayrıntıya Dikkat:

Balkon dekorasyonu belki de evimizde en az önemsediğimiz alandır. Ancak en çok önemsememiz gereken alanda balkonlardır. Balkon dekorasyonu yaparken her ayrıntıya ayrı ayrı dikkat etmeli ve seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. En basitinden duvarlarınızın renkleriyle saksılarınızın hatta çiçeklerinizin rengi dahi uyum sağlamalıdır. Duvarlarınız krem, beyaz tonlarında olursa her renk saksı ve çiçek balkonunuzu harika bir görüntüye kavuşturacaktır. Ayrıca saksınızı dikeceğiniz çiçekle aynı renk seçmeniz ise ayrıca bir avantaj oluşturmaktadır.

balkon+dekorasyonu

Doğru Seçilmiş Bitkiler:

Seçeceğiniz bitkinin doğru olması da çok önemlidir.Yanlış seçilmiş bitkiler güzel bir ortamı oluşturmayacağı gibi dekorasyonunuzun zaman içinde can kaybetmesine de sebep olacaktır. Dekorasyonda bitki seçerken en başlıca dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz bitkilerin ömürlerinin uzun olmasıdır. Ömürleri kısa olan çabuk solan bitkiler sizin balkonunuzun canını bir anda kaybetmesine sebep olacak ve yeniden düzenleme yapmanızı gerektirecektir.

Oturulacak Alan:

Tabi ki balkon dekorasyonumuzu yalnızca süs olması için bu kadar uğraşmıyoruz. Balkon dekorasyonumuzu en iyi şekilde yapmamız gerekir ki balkonumuzda keyifli vakit geçirelim. Balkonda keyifli vakit geçirmek için ise kendinizin dinlenebileceği, çiçekleri seyredebileceği bir oturma alanı şart. Oturacak alan için sandalye tercih etmeniz yeteri kadar rahat bir tercih değildir. Ancak balkonunuzda sedirler ya da minderler kullanmanız hem daha nostaljik hem de daha rahat olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızda ofis dekorasyon fikirleri ve ofis dekorasyon önerileri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER