Balık Burcunun Özellikleri

1
302

Balık burcunun özellikleri arasında en belirgin olanı, adından da anlaşılacağı gibi balık etli olmalarıdır. Yüz güzellikleri sayesinde de çok çabuk dikkat çekerler. Anlamlı bakışları ve iri gözlere sahip olmaları sayesinde karşı tarafı ister istemez etkilemeden geçmezler. Burçlar arasında en duygusalı sayılabilecek yapıya sahiptirler. Yapı dolayısıyla çokta özgüven ve hayat dolu olan balık burcuna sahip insanlar toplumda her zaman başrol oynarlar.

balık burcunun özellikleriBalık Burcunun Kişiliği;

Sürekli değişebilen ruh hali dolayısıyla, kurallarını insanlar üzerinde sürdüremezler. Ancak tatlı dilleri yılanı bile deliğinden çıkarabilirler.

Balık burcunun özellikleri arasında değişken ruh haline sahip olmaları, güne pozitif başlayıp bir anda enerjilerini kaybetmelerine sebep olabilir ama bir şekilde mutlu olmayı da becerirler. Hayat  dolu gülüşleri sayesinde çevrelerine de ışık saçarlar. İnsanlarla iletişimleri de çok kuvvetlidir balık burcunun. Bu sebepten bir çok karakterde insanla iletişime geçebilirler. Balık burcu her zaman merak edilmek ister. Özel günlere de önem verilsin isterler. Eş, dost, iş arkadaşları, her kim olursa olsun her zaman hatırlanmak isterler. Tatlı küçük sitemleri vardır ama gönlünü almakta çok kolaydır. Dostlukları ömür boyu süren balık burcu aynı zamanda çok da fedakardır. Kıskanmak akıllarının ucundan bile geçmez. İnsanları iyi analiz ederler. Buna bağlı olarak çevrelerinde sevdikleri insanları da koruma altına almak isterler. Balık burcuna sahip eşin, dostunuz veya arkadaşınız varsa kıymetini iyi bilmenizde yarar var.

balık burcunun olumlu özellikleriBalık Burcunun İş Hayatı

Balık burcu insanı genellikle ekip işlerinde yer alırlar. Herkesle diyalog içerisinde olabilen balık burçları motivasyonu da arttırmaya birebirdir. Balık burcunun kompleksleri yoktur. Patron-işçi statüsünden gocunmazlar. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar ve başarılıda olurlar. Bu sebeple çevresinde dostunun çok olmasının yanı sıra kıskananı da çok olur. Çok duygusal olduklarından dolayı çok çabuk üzülürler. Kişi analizi konusunda arkadaşlarına faydası olan burcun kendine hiç de faydası yoktur. Herkesi kendileri gibi zannederler ve güvenmekten öteye geçemezler. Motivasyonlarının düştüğü zamanlarda olur ancak pozitif düşünceleri sayesinde çok çabuk toparlanırlar. İş yerinde bir numaralı eleman haline gelirler. Bu sebepten çok büyük sebepleri olmadığı sürece hayatlarında iş kayıpları da yoktur. Balık burcunun özellikleri arasında, her alanda çalışabilmeleri de yer almaktadır. Oldukça çalışkandırlar ve bu sayede kendilerini de geliştirmeleri çok kolaydır. Her konuya çok çabuk hakim olurlar ve sahip oldukları bilgileri insanlarla paylaşmaya bayılırlar.

balık burcunun aşk hayatıBalık Burcunun Aşk Hayatı Özellikleri;

Balık burcunun özellikleri arasında en belirgin olanı duygusallık olduğu için aşk hayatları da mükemmel denecek kadar güzeldir. Kendilerini sevdiklerine adar balık burcu insanları. Sevdiği kadar sevilmekte isterler. Karşı cinsi bulutların üstüne çıkarmak ister. Herkesten ayrı bir yeri olduğunu hissettirene kadar her şeyi yaparlar. Kolay kolay sevemezler ancak maymun iştahlı olanları da vardır balıkların. İstedikleri kişiyi kazanana kadar uğraşırlar, yılmadan çabalarlar. İkna kabiliyetleri aşk konusunda tam tersidir. Kendilerini kaybederler. Bu sebepten dolayı da çoğu zaman karşı tarafa yanlış izlenim bırakırlar. Kazanmak istedikleri kişiyi elde ettikleri kimi zaman da, vazgeçtiklerini fark ederler. Bu yüzden sevmekten çok sevilmek ister balık burcu insanı. Hayatının aşkını bulduğunda ise imrenilen hayatı ve aşkı yaşarlar.

Sağlık;

Balık burcu insanı, su grubu olması dolayısıyla narindir. Bu sebeple kötü alışkanlıklardan da nefret ederler ve çevresindeki insanların da narin olmasını isterler. Bunun yanı sıra yemek konusunda çokta seçici değillerdir. Aksine yemek yemek onlar için bir aktivitedir. Yemek konusunda oldukça da bilgilidir balık burcu. Dünya mutfağı ve Türk mutfağı konusunda gurmelere taş çıkarabilir.

Kimi zaman bu keyiflerinden dolayı sıkıntı yaşarlar. Ancak balıklar her zaman etli butlu olmayı severler ve insanlara da bunu hissettirirler. Çok dengeli beslendiklerini söyleyemeyiz ancak ruhlarının narin olmasına karşın dirençleri kuvvetlidir ve kolay kolay hasta olmazlar. Her ne kadar kendilerini motive etme kabiliyetleri olsa da psikologa ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz. Yüzlerinin gülmesinin ve etrafa mutluluk saçmalarının bir alt nedeni de insanlara üzüntülerini hissettirmemektir. Ruh hali yapısıyla oldukça incedir.

balık burcunun olumsuz özellikleri

Bir önceki makalemiz olan Kova Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda kova burcu kadını, Kova Burcu kadını aşk hayatı ve Kova Burcu özellikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. balık burcunun en belirgin özelliği balık etli olmaları mı ? hahaha güldürdünüz beni. yani atılır da bu kadar mı atılır. yuh diyorum başka bir şey demiyorum. bence o ilk giriş cümlesini silin daha fazla komikleşmeden 🙂 boğa burcundakiler boğaya mı benziyor? kova burcundakiler kovaya mı ? 🙂

CEVAP VER