Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

2
297

Aksesuar giyimin en önemli unsurudur. Çünkü giyinilir ancak bütünlük aksesuarlar aracılığıyla sağlanır. Aksesuarların doğru şekilde kullanılması, yerinde kullanılması ve güzel aksesuarlar seçilmesi sizi çok hoş ve güzel bir görüntüye kavuşturacaktır. Bunun içinde aksesuar seçiminize özellikle özen göstermeli ve hoş, yaratıcı, özel aksesuar tercihleri yapmalısınız. Aksesuar tercihlerinizi bu şekilde yapmanız sayesinde kombinleriniz güzel ve tam olacaktır. İşte, aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;
Tarza göre aksesuar: Her aksesuar her kıyafetle kullanılamaz. Bunu bilmeli ve aksesuar seçimlerinizi de ona göre yapmalısınız. Spor giyindiyseniz spor tarzda aksesuarlar tercih etmeli, klasik giyindiyseniz klasik tarzda aksesuarlar tercih etmeli, abiye giyindiyseniz de abiye tarzda aksesuarlar tercih etmelisiniz. Mesela spor bir kombinde ipli ya da plastik aksesuarlar kullanabilirsiniz. Klasik kombinlerde ince zincirli olan tek taş bir kolye gibi klasik aksesuarlar kullanabilirsiniz. Abiye kombinlerinizde ise büyük taşlı mücevherlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

aksesuar-1
Fiziki yapınız önemli: Her aksesuarı her kadın kaldıramaz. Yalnızca aksesuarın kıyafete uygun olması yeterli değildir. Aynı şekilde sizin fiziki yapınıza uygun olması da çok önemlidir. Seçtiğiniz aksesuar her neyse oraya uygun olması önem taşımaktadır. Mesela boynu kalın ve basık olan bir kadın boynunu ön plana çıkarmamalıdır. Bunun için de önce yakası açık bir elbise tercih ederek boyun kısalığını kamufle etmelidir. Daha sonra da dikkati oradan çekmek için o bölge de değil başka bölgede mücevher kullanılmalıdır. Ya da bileği çok ince olan bayanlara zarif ince bileklikler yakışırken, bileği kalın olan bayanlara bu tarz bileklikler yakışmamaktadır. Tam tersine mücevherlerde de kalın taşlı, büyük taşlı bilek aksesuarları ince bilekli kadınlara yakışmazken, kalın bilekli kadınlara yakışmaktadır. Bunlar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.
Ten renginize uygun renk: Aksesuarda renk seçiminde rengin kıyafetle uyumundan ziyade sizin teninizle uyumu çok önemlidir. Mesela altın sarısı bazı tenlerde hiç hoş durmamaktadır. Bazı tenlerde de gümüş rengi hiç iyi durmamaktadır. Bunun ayrımı edilebilmeli ve seçimlerde yakışana göre yapılmalıdır. Ten renginiz eğer ki altın sarısını taşıyabiliyorsa altın sarısı, gümüş rengini taşıyabiliyorsa gümüş rengi seçim yapılmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.

2 Yorumlar

  1. aksesuar seçiminde altın veya altın rengini seçenler abartmadan yapsın lütfen.resmen gözlerimize eziyet ediyorsunuz. hem kot tarzı spor giyim kuşanıyorsunuz hem de kollarınız başta olmak üzere her yerinize altın yağdırıyorsunuz. allah aşkına spor giyimin üstüne gündelik hayatta kolda on tane altın aksesuar olur mu ? kendinizi güzel mi sanıyorsunuz o şekilde ?

  2. Aksesuar seçerken ben ten rengime uygun olanları seviyorum. İnce zarif ve açık renkli taşlı olanlar daha iyi görünüyor çünkü ten Rengim esmere yakin. Altın hic gitmiyor zaten.

CEVAP VER