Abajur Yapımı

0
479

 

plastik-kasikla-lamba-2-700x480Abajurlar ev dekorasyonunda önemli parçalardan biridir. Ev hayatı ve ev düzeni dolayısı ile dekorasyonu insanı rahatlatan noktalardır. Evine gelen bir kişi günün stresini atmak için, bir ortam yaratmak ister kendine. Mesela bir abajur ışığında klasik bir müzik dinlemek, ya da kitap okumak keyfi hiçbir şeye benzemez. Keyfin  kendisidir. Dekorasyon inceliği denildiği zaman akla ilk gelen ürün abajurlardır. Bir alanda öylesine bir farklılık yarattırır ki, sonuca siz bile inanamazsınız. Her zaman ışık faktörü evde aranmaz, bir abajur ışığıyla yaşanılan o romantik ortam ya da huzur verici ortam herkesin ihtiyacı olduğu bir durumdur.

plastik-kasikla-lamba-3-700x465

Abajur Seçimleri

plastik-kasikla-lamba-4-650x917

Piyasa abajur seçimleri açısından hayli çeşitlilik gösterir. Dekorasyonla birlikte çeşitlilik gösteren abajur dünyasında bu çeşitlilik kişisel zevkler doğrultusunda şekillenir. Eğer elinizden geliyorsa evde abajur bile yapabilme şansınız vardır. Böylelikle tüm zevkinizi, beğeninizi, yaratacağınız ürün üzerinde uygulayabilirsiniz.

plastik-kasikla-lamba-5-700x478

Evde Abajur Yapımı İçin Malzemeler

plastik-kasikla-lamba-6-700x467

Bir abajur keyfi yaşamak için illaki dışarıdan para ile satın alınması gerekmez. Eğer el becerisi varsa bu güzelliği evde yakalamanın da püf noktaları mevcuttur. Gerekli malzemelere gelince 5 litrelik plastik bidon, plastik kaşık, yapıştırıcı, maket bıçağı ve ışık düzeneği yeterli olacaktır.

plastik-kasikla-lamba-7-700x399

İlk önce plastik kaşıkların sapları kesilir ve su bidonunun dibi kesilir. Sonra kesilen kaşıklar bidona yapıştırılmaya başlanır. Alt kısımdan üste doğru yapıştırma gerçekleştirilmelidir. Sadece ağız kısmı boşta kalmak üzere tüm bidon kaplanmalıdır. Lamba düzeneği de bidondan içeriye sarkıtılarak düzenlenir. Abajurunuz hazırdır.

plastik-kasikla-lamba-1-700x450

Bir önceki makalemiz olan Evde Depolama Alanı Oluşturmak için Fikirler başlıklı yazımızda depolama alanı açma, evde alandan kazanma ve evde yer açma hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER