2017 Uzun Saç Modelleri

0
1891

Yeni yılın yaklaşması ile bayanların hepsini bir talaş almış durumda. Bunun sebebi yeni yıla girerken en yeni saç modelleri ile fark yaratmaya çalışmak. Her bayanın saçlar bu dünya üzerinde onun için en kıymetli aksesuarı olmaktadır. Her ne kadar saçlarına biraz zarar vererek işlemler uygulasalar da sonrasında bakımları ile saçlarının kırılan gönlünü almayı başarıyorlar. Buda demek oluyor ki severken eziyet etmek kadının doğasında olan bir yargı olmaktadır. 2017 uzun saç modelleri olarak en avantajı olan uzun saçlılar için birçok model mevcut olmaktadır.

 Yeni Yıl İçin Uzun Saç Modelleri

 Yeni yıla çok az bir zaman kala birçok alanda olduğu gibi saç modelleri alanında da saç tasarımcıları erkenden kolları sıvadı ve 2017 uzun saç modelleri olarak yeni tasarımlarını ortaya çıkardı. Yeni yılda en çok uzun saçlılar saçlarını salacaklar. Bunca zaman uzatmanın keyfini çıkaracak olan uzun saçlı bayanlar saçlarını ya düz yaparak yada hafif dalga vererek açık bırakarak modaya ayak uyduracaklar. Çok açık olarak kullanmayı sevmeyen bayanlar için toplayarak da oldukça şık modeller yapmaları veya yaptırmaları mümkün olacaktır. Yarım toplayarak saçınızı farklı şekillerde toplayabileceğiniz gibi örgü modellerini de kullanabilirsiniz. Özellikle bu sene ve önümüzdeki sene örgü modelleri çok fazla ilgi gören modellerin başında geliyor. Saçınızı açık bırakarak veya tamamen örerek yapabileceğiniz birçok örgü tasarımı bu seneye en çok damgasını vuran modellerin başında geliyor.

Uzun Saçlılar İçin Kesim Önerileri

  Uzun saç seven ve kestirmeye kıyamayanlar için birçok öneri yapabilmemiz mümkündür. Uzun saçına kıyamayan fakat uçları çok fazla kırıldığı için zorlanan bayanlar saçlarının boyunu çok az aldırarak saçlarını canlandırabilirler. Bunu dışında saçınızın yanlarına kat vererek saçınıza ahenk katabilir ve boyu ile de oynamamış olursunuz. Başka bir yöntem ise; bu yöntem en çok saçı uzun ama ince olan bayanlar için kurtarıcı bir kesim olmaktadır. Katlı kesim yaparak saçlarına hem hacim kazandırır hem de boyundan çok fazla aldırmamış olursunuz. Katlı kesim sevmeyenler ve istemeyenler saçının uç kısımları oval kesim ise uçarlına düz bir kesim yaparak hem kırıklardan kurtulur hem de saçlarınıza can katmış olursunuz.

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Topuz Saç Modelleri başlıklı yazımızda topuz saç renkleri, topuz saç şekilleri ve topuz saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER