2017 Okul Saç Modelleri

0
674

Büyük emeklerle büyütülen çocuklar, okul çağına geldiklerinde, ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşanır. Çocukları için en güzel çantalar, ayakkabılar, tokalar, defterler, okul üniformaları alınır. Tüm bunlar seçilirken birçok mağaza ve alışveriş merkezi ziyaret edilir.

Özellikle kız çocukları olan aileler, renkli okul tokaları arasında kendini kaybetmekte, güzel tokaların arasında tercihini yapmakta zorlanmaktadır. Okul hazırlıkları bu şekilde yapılırken, bir yandan da kız çocuklarının okul için rahat ve kullanışlı olacak olan saç modelleri de değiştirilir. Anneler, 2017 okul saç modelleri arasından birini tercih ederek, çocuklarının hem görüntüsüne önem verdiğini gösterir, hem de çocuğun kullanışlı bir saça sahip olmasına özen gösterir.

Kız Çocukları İçin Saç Modelleri

Okul çağına gelmiş kız çocukları için uzun saçı uygun gören aileler, renkli tokalarla çocuklarının saçlarını şekillendirir. Bunlardan bazıları şunlardır; kimi anne çocuğunun saçını arkadan tek tokayla bağlayarak atkuyruğu denilen modeli tercih eder. Kimi anne çocuğunun saçını üçe ayırarak yapılan düz örgü modelini tercih eder. Değişikliği ve farklılığı seven, çocuklarının saçıyla da uğraşmayı seven anneler ise mısır örgüsü denilen özel bir örgü çeşidini tercih etmektedir. Elbette 2017 okul saç modelleri bu kadarla sınırlı değildir.

Çocukları için kısa saçı tercih eden anneler, öğrenci saçı denilen, çok kısa olan modeli tercih edebilirler. Çocuklarının kahkülü onları okulda rahatsız etmesin diyerek de, önlerinden arkaya doğru taktıkları süslü tokalarla ya da süslü taçlarla çocuğunun rahatını sağlayabilirler.

Okul Modeli

Her ne kadar anneler tercihlerini diledikleri modelden yana kullansalar da, bazı okullarda özellikle saç bakımına, saçın toplanış biçimine ayrı bir önem verilmektedir. Saçların uzun olup ve açık bırakılması yasak olan okullar mevcuttur. Özellikle ortaokul ve lise çağındaki çocuklar için bu duruma daha çok dikkat edilir. Çünkü ilkokula giden bir çocuğu annesi hazırlamaktadır ve kurallara ve düzene daha dikkat etmektedir. Fakat ergenliğin vermiş olduğu tavırlar gereği, ortaokul ve lise çağındaki çocukların saçlarını uzatıp darmadağın bırakma eğilimleri daha fazla görülmektedir.

Anneler küçük yaşlarda ne kadar belirleyici olurlarsa olsunlar, büyüme çağındaki çocuklar kendilerinin istekleri yönünde hareket ederler. Bu yüzden de okul kuralları göz ardı edildiği için, okul yönetimiyle sorunlar yaşanabilmektedir. Böyle durumlara mahal vermemek için daha düzenli ve bakımlı olmaya dikkat etmelisiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Küt Saç Modelleri başlıklı yazımızda 2017 saç modelleri, ilginç küt saç ve küt saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER