2017 Kıvırcık Saç Modelleri

0
1345

Nedendir bilinmez lakin tüm düz saçlılar kıvırcık, tüm kıvırcık saçlılar da düz saçlı olmayı arzular. Herkes sahip olduğu saç tipinden şikayet eder ve kendisinde olmayan saç tipine hep özenir. Fakat düz saçlı insanların bu arzusunu anlamak mümkün. Zira kıvırcık saç bakım ve şekillendirme açısından daha zor ve uğraştırıcı olsa da gerçekten bir ayrıcalık. Öyle lüle lüle, kıvır kıvır saçların albenisi de cazibesi de kolay kolay bulunmaz. 60’lı yıllarda ve hatta 80’lerde bambaşka saç modelleri olsa da günümüz modern saç tasarım modasında biraz daha sakin modeller tercih ediliyor. Uçuk modelleri saymazsak 2017 kıvırcık saç modelleri oldukça kadınsı bir o kadar da naif modeller.

Kıvırcık Saçın Bakımı

Güzel bir kıvırcık saç modelini taşımanın ilk adımı elbette saçların bakımında yatıyor.  Kıvırcık saçların en büyük sorunu saçın aşırı kabarması olsa gerek. Zira saçınız seyrek ve az olsa bile eğer kıvırcık ise çılgınca kabarıp elektriklenebilir. Bu sorunun temelinde saçın yapısı kadar nem eksikliği de bulunuyor. Eğer 60’lı yıllardaki uzaya kadar kabartılmış saç modellerine hayranlık duymuyorsanız elektriklenme ve tüylenme sorununun üstesinden gelmeniz şart. Bunun için piyasada elektriklenmeyi önleyen ve kıvırcık saçları yatıştırma amacını taşıyan birçok ürün var. Bunun dışında saçın nem ihtiyacının da gerek kullanılan saç ürünleri ile gerekse düzenli olarak yapılacak maskelerle giderilmesi de önemli. Düzenli bir bakımla aşırı kabarma problemini çözmek mümkün. Saç yapınıza uygun ürünleri kullanmaya dikkat etmeli ve saçınızın temel sorununu tespit ederek ona yönelik çözüm yöntemleri aramalısınız.

Kıvırcık Saçın Şekillendirilmesi

Doğru ürün ve yöntemlerle kıvırcık saçın şekillendirilmesi aslında çok zor sayılmaz. Köpük, krem jöle veya saç şekillendirici kremler yardımıyla saçınıza şekil verebilirsiniz.  Tabi nasıl bir model tercih ettiğinize göre de nasıl şekil vereceğiniz değişebilecektir. 2017 kıvırcık saç modelleri arasında genelde kat kat kesimler, “v” şeklinde kesilen saç tasarımları, iki yandan öne doğru uzayan kesimler, kısa kaküller ya da kulak hizasında perçemli modeller var. Ayrıca saçın sağ ya da sol yanının tamamen kazındığı ve yalnızca bir yanda omuz hizasında uzun saçların tasarlandığı daha sıra dışı modeller de mevcut. Saç tasarım modasında kıvırcık saçlar için uzun modeller artık demode. Omuz hizasını geçmeyen kesimler daha çok tercih ediliyor. Çünkü kısa saçların bakımı da şekillendirmesi de daha kolay. Ayrıca uzun kıvırcık saçlara nazaran kısa kıvırcık saçlar daha modern bir görüntü veriyor.

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Kısa Saç Modelleri başlıklı yazımızda kısa saç modası, kısa saç modelleri ve kısa saç trendi hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER