2017 Kısa Saç Modelleri

0
3340

Kısa saç kullanımı aslında en kolay kullanılan saç tipidir. Saçlarına çok vakit ayıramayan kadınlar için kurtarıcı modeller arasındadır. Eğer saç stilinizi değiştirmek istiyorsanız her şeyden önce dikkat edilmesi gereken nokta, yüz şeklinize uygun saç modelini seçmek ve uygulamaktır. Özellikle bir başkasında görüp beğendiğiniz kısa saç modeli sizin için yanlış bir model olabilir. 2017 kısa saç modelleri kadınlara rahatlık dışında çekicilik de getirecektir. Özellikle bob, pixie ve asimetrik tarzda kısa saç modelleri tercih edilecektir. Bob saç kesimi oldukça şık ve dikkat çekici bir modeldir. Bu saç modeli fark yaratmak adına büyük bir adımdır. Uzun saç kullanımı sonrası kısa saça geçiş yapmak elbette ki zor bir durumdur. Kısa kesim yapıldıktan sonra bir süre alışma dönemi geçirilir. Bu sebeple kısa saça dönüş yapmak isteyen kadın bu ikilemi yaşamamak için kademeli saçı kısalttırmak en mantıklısıdır. Bu sebeple ilk adım omuz hizasında kesilen şekildir. Alışma devam ettikçe boy konusunda karar verilir.

Yüz Tipine Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerinin uzun saça göre kesinlikle daha modern bir etkisi vardır. Sizi iyi tanıyan bir kuaföre saçınızı teslim ederek size en yakışan modeli bulabilmeniz mümkündür. Kısa saç risktir ancak yüz tipine göre kısa saç kesimi iki kat risktir. Mesela yüz tipi kare ise kısa saç modeli çene hizasında kesilmelidir. Katlı modeller uygun olur. Eğer yüz tipi oval ise dikkat edilmesi gereken nokta yüzü kapatmayacak bir model olmasıdır. Perçemli modellerden uzak durulmalıdır. Eğer yüz tipi yuvarlak ise amaç ince göstermek olduğundan küt kesim yerine katlı modeller tercih edilmelidir. 2017 kısa saç modelleri doğrultusunda makyaj ve giyimle birlikte kadınlar bambaşka bir görüntüye sahip olurlar.

Vücut Tipine Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modeli sadece yüz yapısına değil vücut yapısına göre de şekillendirilmelidir. Hacim verilmeyen bir kısa saç modeli vücut yapısını da bozuk gösterir. Bu sebeple kilo problemi olanların kısa saç modellerini tercih etmemeleri önerilir. Aynı şekilde çok uzun boyu olan kadınlara da kısa saç tavsiye edilmez.

Kısa saça karar vermek belli bir süreç ister. Bu süreci aşıp saçları kestirme dönemi ise başka bir süreçtir. Pişmanlık olmaması adına kesim modeli çok ince detaylarla hesaplanmalıdır. Kısa saç unutulmamalıdır ki, kadını diğer kadınlardan farklı yapar. Kısa saç cazibe, kısa saç çekicilik demektir.

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Katlı Saç Modelleri başlıklı yazımızda katlı saç kesimi, katlı saç şekilleri ve katlı saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER