2017 Kış Dekorasyonu

0
178

Sonbahara girdiğimiz bu günlerde 2017 yılının yılbaşı çanları da çalmaya başladı. 2017 yılına girerken evinizdeki 2016 yılına ait soluk havayı dağıtıp yepyeni bir hava yaratmak istiyorsanız evinizde kışa özgü ufak dekorasyon değişiklikleri yapmakta fayda var.

kış-bahçesi-için-dekorasyon-3-e1394784902284

Öncelikle yaz aylarına ait olan tüm eşyalarımızı bir sonraki yazda yeniden çıkartmak üzere depolayıp kaldırın ki kış dekorasyonunuz için evinizde yer açılsın. Yazlık nevresimler, yazlık kıyafetler, dolaplarımızı kaplayan yazlık terlik ve ayakkabılar bunların hepsini depolayıp kaldırın. Evinizde yer açıldı artık. Haydi iş başına.

Kış-Bahçesi-Dekorasyonu-Nasıl-Yapılır-4

 

Kış dekorasyonunda evimizde kışın soğuğuna inat evimizde sıcak bir hava estirmek istiyorsak öncelikle nevresimlerimizde örgü ve polar nevresimlerinizi çıkartın. Özellikle 2016 yılında olduğu gibi 2017 kış dekorasyonunda örgün battaniyeler oldukça moda.

bahçe-dekorasyonu-4

Yatak odamıza serdiğimiz örgü battaniye ve nevresimimizden sonra kış akşamlarının olmazsa olmazları olan televizyon battaniyenizde salonunuzdaki yeri yavaş yavaş almaya başlasın. Kış dekorasyonunda kullanacağınız televizyon battaniyenizi ister örgü isterseniz de pack work olarak tercih edebilirsiniz.

2017 kış dekorasyonu için salonlarınızın olmazsa olmazları mumlarınızı değiştirerek evdeki atmosferi de değiştirebilirsiniz. Yazın kullandığımız yeşil elma, çilek, limon gibi ferah kokulardan ziyade biraz daha bizi kışın havasına ısındıran ağır kokular tercih edebilirsiniz. Vanilya, tarçın, odunsu kokular bu kokular arasında yer alabilir. Mumun yanında evinizin farklı yerlerinde kullanacağınız kütükten yapılmış objeler de evde kış havasını estirmenin en güzel yollarından birisidir.

Modern-Kış-Bahçesi-Modelleri

Yine aynı şekilde salonunuzda koltuklarınızın üzerine günlü örgü örtüler örterek, koltuklarda kullandığımız yastıklarımızın kılıflarını değiştirerek evde büyük değişiklikler yapmadan küçük değişiklerle farklı bir hava estirebilirsiniz.

Kış dekorasyonuna ekleyebileceğiniz diğer ufak detaylarsa artık evinizin girişine şemsiyeliklerinizi çıkartıp uzun çizmelerinizi koyacağınız alanı ayarlamanızdan da bahsetmekte fayda var.kış-dekorasyonu

Son olarak ise evdeki saksılarımızdaki çiçeklerimize de el atmakta fayda var. Saksılarınızda yazın ektiğiniz ve artık kurumuş olan çiçeklerinizi çıkartıp yerine kış için dayanıklı çiçekler ekmekte fayda var. Özellikle son zamanlarda moda olan terarium 2017 kış dekorasyonunda oldukça moda. Balkonunuza yaptıracağınız ufak bir cam balkon sayesinde de kışın da balkonun tadını çıkartabilirsiniz. Evimizin bir çok alanında 2017 kış dekorasyonuna ait bu küçük tiyoları da aldığımıza göre haydi iş başına.

Bir önceki makalemiz olan Kapı Önü Dekorasyonu başlıklı yazımızda kapı dekorasyonu, kapı önü nasıl dekore edilir ve kapı süslemeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER