Tarz Kadın

2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri (abiye ve bindallı)

2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri (abiye ve bindallı)

2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri; Gelenek ve adetlerimizin en başında gelen kına geceleri gelir ki, düğün öncesinde gelin ve ailesi tarafından düzenlenen bir organizasyondur.

Gecede gelinlere kına yakılarak çeşitli adetler uygulanmaktadır. Ülkemizde en çok önem verilen organizasyonlardan biridir. Genellikle bayanlar arasında olmakla birlikte erkeklerde zaman zaman dahil olmaktadırlar.

2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri

Birçok yöresel adetlerimizin yanı sıra kına gecesi eğlenceleri en çok ilgi gören ve en eğlenilenler arasındadır.

Kına gecesinde neler yapılır? Çeşitli yöresel müziklerin yanı sıra eğlenceli ve duygusal müzikler de çalmaktadır. Gelin arkadaşları ve akrabaları ile düğünden önce son kez eğlenmekte ve aynı zamanda duygulu zamanlar da geçirmektedir.

Bu gecenin en önemli unsurlarından biri de gelinin giyeceği kıyafettir.

Pelerinli bindallı (kaftan)

Gelinler bu gecede isteklerine göre çeşitli kıyafetler giymektedirler. Genellikle bu gecede 2 kına gecesi kıyafet giyilmektedir. Fakat sadece 1 kıyafetle geceyi geçiren ya da 2’den fazla kıyafet değiştirmeyi tercih edenlerde mevcuttur.

Bu genelde yöreye göre değişmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Rahibe Duvak Modelleri

2 kıyafet giyildiğinde, gelin öncelikle elbise tasarımlı taşlı ve tek kumaştan yapılmış bir kına gecesi kıyafet tercih edebilmekte ve sonrasında yani kına yakılacağı zaman diliminde ise kına için bindallı tercih etmektedir.

Genel olarak bu şekilde tercihler yapıldığı gibi sadece bindallı ile geceyi geçirmeyi tercih eden gelinlerimiz de mevcuttur.

Yeni çıkan kına gecesi elbiseleri arasında her isteğe yönelik tasarımlar mevcuttur.

2020-2021 Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına gecesi elbiseleri arasında kırmızı renkli elbiseler ön plandadır.

Kına gecesine uygun kıyafetler ve geceye yakışan en güzel renk kırmızı olduğu gibi en çok tercih edilen renk de kırmızıdır.

Çeşitli tasarım ve işlemlerde olan bu elbiseler genellikle sade tercih edilmektedir.

Sade tercih edilmesinin nedeni, kına yakılma sırasında bindallı giyilecek olmasıdır.

Çünkü bindallılar ağır işlemelere sahip süslü ve bol aksesuarlı kıyafetler olması dolayısı ile öncesinde sade bir elbise tercih etmek bindallıyı çok daha dikkat çekici gösterecektir.

2020 bindallı

Yeni Çıkan Bindallı Kıyafetleri

Bindallı, kına gecesinin en gözde kıyafetleri arasında yer almaktadır. Renk renk ve desen desen çeşitlere sahip bindallılar Osmanlı sultanlarını andıran tarzda kıyafetlerdir.

Şık işlemeleri ve çeşitli aksesuarları ile gelinlerin ilgi odağı halinde olmakta ve her zevke uygun olanlara rastlanmaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kına Gecesi Kıyafetleri 2020

Kabarık ve şalvarlı modelleri bulunan bindallıların genelde, kırmızı, mor, yeşil ve mavi renkleri mevcuttur.

Bunlara uygun bindallı taçları, bindallı kolyeleri ve bindallı kemerleri de bindallı aksesuarları olarak kullanılmaktadır.

Gelinlerimiz kına yakılırken bu kıyafetleri giymekte ve kına yakıldıktan sonra da elleri kırmızı, işlemeli tül ile bağlanmaktadır.

Türk kültürünü en güzel şekilde yansıtan bu kıyafetler, yine Türk gelenek ve adetlerini en güzel yansıtan kına gecelerinin vazgeçilmezidir.

2020-2021 kına gecesi elbiseleri ve 2020-2021 bindallı modelleri resim galerisini incelemenizi öneririz.

Konu ile ilgili bir diğer yazı

2020 Nişan Elbiseleri Önerileri

Gelin Duvağı 2020 Modelleri Modası

Resim Galerisi; Yeni Çıkan Kına Gecesi Kıyafetleri

Bir önceki makalemiz olan 2021 Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda 2016 nikah Davetiyeleri, 2016 nikah Davetiyesi Modelleri ve bağış davetiye örnekleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu