Tarz Kadın

2021 Kına Gecesi Elbiseleri (abiye ve bindallı)

26.10.2020
3.541
2021 Kına Gecesi Elbiseleri (abiye ve bindallı)

2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri; Gelenek ve adetlerimizin en başında gelen kına geceleri gelir ki, düğün öncesinde gelin ve ailesi tarafından düzenlenen bir organizasyondur.

Gecede gelinlere kına yakılarak çeşitli adetler uygulanmaktadır. Ülkemizde en çok önem verilen organizasyonlardan biridir. Kina gecesinde giyilecek elbise modelleri için şıklık yarışı bayanlar arasında olmakla birlikte erkeklerde zaman zaman dahil olmaktadırlar.

2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri

Kına gecesinde neler yapılır? Çeşitli yöresel müziklerin yanı sıra eğlenceli ve duygusal müzikler de çalmaktadır. Gelin arkadaşları ve akrabaları ile düğünden önce son kez eğlenmekte ve aynı zamanda duygulu zamanlar da geçirmektedir.

Bu gecenin en önemli unsurlarından biri de gelinin giyeceği kıyafettir. Kına gecesi abiyeleri çok seçeneklidir.

Pelerinli bindallı (kaftan) kına gecesi elbise modelleri

Gelinler bu gecede isteklerine göre çeşitli kına gecesi elbiseleri giymektedirler. Genellikle bu gecede 2 kına gecesi kıyafet giyilmektedir. Fakat sadece 1 kına kıyafeti abiye ile geceyi geçiren ya da 2’den fazla kına gecesi abiye kıyafet değiştirmeyi tercih edenlerde mevcuttur. Bu seçenek genelde yöreye göre değişmektedir.

Kina gecesinde giyilecek elbise modellerinden olan 2 kıyafet giyildiğinde, gelin öncelikle elbise tasarımlı taşlı ve tek kumaştan yapılmış bir kına gecesi kıyafet tercih edebilmekte ve sonrasında yani kına yakılacağı zaman diliminde ise kına için bindallı tercih etmektedir.

Genel olarak bu şekilde tercihler yapıldığı gibi sadece bindallı ile geceyi geçirmeyi tercih eden gelinlerimiz de mevcuttur.

Yeni sezonun en güzel kına elbiseleri arasında her isteğe yönelik tasarımlar mevcuttur. Sizde bu kına gecesi elbise seçenekleri arasında seçimler yapabilirsiniz.

2021 Kına Gecesi Kıyafetleri-Kına Gecesi Abiye

Kına gecesi elbiseleri arasında kırmızı renkli kına gecesi abiyeleri ön plandadır.

Kına gecesine uygun kına kıyafetleri abiye ve geceye yakışan en güzel renk kırmızı olduğu gibi en çok tercih edilen renk de kırmızıdır.

Çeşitli tasarım ve işlemlerde olan kına gecesinde giyilen elbiseler genellikle sade tercih edilmektedir.

Sade tercih edilmesinin nedeni, kına yakılma sırasında bindallı giyilecek olmasıdır.

Çünkü bindallılar ağır işlemelere sahip süslü ve bol aksesuarlı kıyafetler olması dolayısı ile öncesinde sade kına gecesi elbiseleri tercih etmek bindallıyı çok daha dikkat çekici gösterecektir.

Kına gecesinde ne giyilir bayan sorusuna cevaben 2020-2021 bindallı modeli veriyoruz.

Yeni Çıkan 2021 Bindallı Kıyafetleri

Bindallı, kına gecesinin en gözde kına gecesi elbise seçenekleri arasında yer almaktadır. Çok fazla renk ve desen çeşidine sahip bindallılar Osmanlı sultanlarını andıran tarzda kıyafetlerdir.

Kına gecesi elbise modelleri arasında yer alan bindallılar, şık işlemeleri ve çeşitli aksesuarları ile gelinlerin ilgi odağı halinde olmakta ve her zevke uygun olanlara rastlanmaktadır.

Kabarık ve şalvarlı modelleri bulunan bindallıların genelde, kırmızı, mor, yeşil ve mavi renkleri mevcuttur.

Bunlara uygun bindallı taçları, bindallı kolyeleri ve bindallı kemerleri de bindallı aksesuarları olarak kullanılmaktadır.

Gelinlerimiz kına yakılırken bu kıyafetleri giymekte ve kına yakıldıktan sonra da elleri kırmızı, işlemeli tül ile bağlanmaktadır.

Türk kültürünü en güzel şekilde yansıtan bu kıyafetler, yine Türk gelenek ve adetlerini en güzel yansıtan kına gecelerinin vazgeçilmezidir. Kına gecesi elbisesi ile üst düzeyde şıklık için kına gecesi saç modelleri de kina gecesi elbise modellerine uyumlu olmalıdır.

2021 kına gecesi elbiseleri ve 2021 bindallı modelleri resim galerisini incelemenizi öneririz.

Resim Galerisi; Yeni Çıkan Kına Gecesi Kıyafetleri

Bir önceki makalemiz olan Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Hakkında Dev Rehber başlıklı yazımızda Sade Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu