2017 Katlı Saç Modelleri

0
1044

Kadınlar için en kıymetli aksesuar olan saçları için yapamayacakları şey yoktur. Kadınlar en kıymetlisi olan saçları içi 2017 katlı saç modelleri önümüzdeki sene oldukça çok görüleceğe benziyor. Bu saç modelli yıllardır kullanılmasına rağmen hala çok fazla ilgi gören ve hemen hemen her senen yeni şekilleri ile daha da güzelleşen modeller olmaktadır. Katlı saç kesimi en çok yüz şekline uygun kesildiği zaman ve doğru kesim olduğu zaman kurtarıcı bir kesim olmaktadır.

Katlı Saçı Hangi Yüz Şekilleri Kestirmelidir?

Katı saç kesimi uzun yıllardır moda olmasının sebebi kurtarıcı bir kesim olmasıdır. Hem kıvırcık hem de düz olarak kullanılması mümkün olan bu kesimin en çok kullananlar kemikli ve geniş yüze sahip bayanlar oluyor. Nedeni ise bu kesim saçlar yüzü daha da yumuşatarak keskin hatları kapatması olmasıdır. Bunun dışında uzun katlı kesimi en çok kilolu bayanlarda işe yarıyor. Kilolarından dolayı yüzlerini daha narin gösteren bu kesim 2017 katlı saç modelleri olarak ilk sırayı almış durumda olmaktadır. Uzun seven fakat saçlarının uçları ölmüş bayanlarında en çok kullandığı bu kesim boy konusunda en çok avantaj sağlayan kesim olmaktadır. Kısa ve uzun modeller olarak iki şekli olduğu gibi başka kesimleri de mevcut olmaktadır.

 Katlı Kesimde Farklı Modeller

Katlı kesim olarak birçok çeşit ve tasarım bulmanız mümkün olmaktadır. uzun katlı kesimler özellikle ince saçları daha dolgun gösterirken kısa katlı kesimlerde de aynısını söyleyebiliriz. Bunu dışında kalın saçlı bayanları gür saç görüntüsünden kurtaran bu kesim arkaya veya yanlara kat verdirerek daha hacimli saçlar elde etmenizi sağlar. Saç tasarımları konusunda birçok bayanının en çok tercih ettiği bu kesim şekli çok avantajlı olmaktadır. Sadece yanlara kat verdirerek yüz hatlarını inceltmeye yarayan bu kesim arkaya kat verdirerek saça hacim sağlıyor.  2017 Katlı Saç Modelleri Bu kesim modelleri birçok ünlüde çok fazla tercih ediyor. Katlı saçları birçok saç modeli ile kullanabileceğiniz gibi dalgalı ve düz olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de doğal görüntüleri bu saç kesimleri ile elde etmeniz mümkün olmaktadır.

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Günlük Saç Modelleri başlıklı yazımızda günlük saç şekilleri, hızlı günlük saç ve pratik günlük saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER