2017 Erkek Saç Modelleri

0
3359

Kadınlar gibi erkekler de kendilerine büyük önem verirler. Her türlü cilt bakımlarını, vücut bakımlarını, saç bakımlarını belirli aralıklarla yaparlar veya yaptırırlar. Nasıl ki kadınlar için birçok saç modeli varsa, erkekler için de birçok farklı saç modeli bulunmaktadır. Özellikle yabancı futbolculardan etkilenen erkekler, futbolcuların saç kesim modellerini kendileri için yaptırırlar.

Bakımın her yaş ve her kesim için gerekli olduğu düşünülürse, birçok yöntemin de buna bağlı olarak gelişmesi mümkündür. Kuaförler, berberler, erkekler için özel olarak açılmış güzellik salonları, erkeklerin bakımlarını yaptırabileceği yerlerdendir. Alışveriş merkezlerinde, caddelerde, mahallelerde bu yerlerden birine rastlamak mümkündür.

Erkek Saçında Devrim

2017 erkek saç modelleri arasında yabancı futbolcuların değişik saç kesim modelleri, Amerikan kesim denilen saç modeli, kısa kesim ve uzun saç modelleri bulunmaktadır. Ergenlik çağına gelmiş genç erkekler, daha çok yaratıcı, farklı ve tarz olan modellerden yana tercihlerini kullanır. Mesela; kulak hizasından arkaya doğru çizgi şeklinde kazıtarak, farklı bir saç modeli tasarlayanlar görülmektedir. Farklılığı seven erkeklerin kimisinde, ay yıldız şeklinde kazınmış saçlar görülmekte, yine aynı şekilde kazıma yöntemiyle değişik figürler yaptıranlar görülmektedir.

Okul çağına gelmiş ya da gelmemiş olan erkek çocukları için daha çok Amerikan model denilen saç kesimi uygulaması görülmektedir. Amerikan saç modelinde, başın alt kısmı çok ince şekilde kalacak şekilde kesilir, üst kısmı ise fazla kısaltılmadan bırakılır. Kulak hizasından ayarlanan bu model, daha çok küçük yaştaki erkek çocuklarında görülen bir modeldir.

Yeni Tarz, Yeni Moda

Gelişen modayla birlikte, erkekler de kendilerini modaya uymak zorunda hissederler ve gerekli olan her şeyi en ince ayrıntısına kadar takip ederler. 2017 erkek saç modelleri arasında görülen modellerden birisi de, uzun saçtır. Geçmişte belli bir dönemde görülen uzun saç modası, günümüzde yeniden moda haline gelmektedir. Bu saç modeli hem de yepyeni bir tarzla karşımıza çıkmaktadır. Omuzları aşan, bele yaklaşan uzun saçlar, erkeklerin de favorileri arasında yer almaktadır.

Ünlülerden, film yıldızlarından etkilenerek tasarlanan bu saç modeli, gittikçe yaygınlık kazanmaktadır. Hatta bazı aileler, küçük yaştaki erkek çocuklarının saçlarını uzatmakta ve erkek çocuklarının saçlarını tokayla bağlamaktadır. Her kesimden insan bulunan toplumumuzda, herkes özgürce dilediğini tercih edip kullanmakta serbesttir.

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Düz Saç Modelleri başlıklı yazımızda düz saç kesimi, düz saç modası ve trend düz saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER