Bindallı Modelleri Bindallı Elbiseler Ve Fiyatları

Bindallı Modelleri Bindallı Elbiseler Ve Fiyatları

Bindallı modelleri bindallı elbiseler kına gecelerinin olmazsa olmazıdır. Kadife bindallı modelleri, sade bindallı modelleri, Osmanlı gelinlik modelleri bindallı modelleri, tesettürlü kaftan modelleri ve şalvarlı modeller, en çok tercih edilenlerdir. Kaftan modelleri tesettür tarzı için ise en önemli detay tesettürlü bindallı başı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bindallı Modelleri Bindallı Elbiseler Ve Fiyatları

Gelin adayları kaftan bindallı, kadife bindallı, pelerinli bindallı, hint bindallı, modern bindallı, sade bindallı, yöresel bindallı, eski bindallı modelleri arasından seçimler yapmaktadır.

Hint bindallı modeli

Bindallı markaları bu senenin  bindallı modeli olarak da pek çok seçenek sunmaktadır. Son dönemlerde sultan kıyafeti tasarımları ihtişamı ile bayanların ilgisini çekmekte, bu doğrultuda da Osmanlı tasarımlarına yönelik kına gecesi organizasyonları öne çıkmaktadır. Hürrem bindallı modelleri de bu tasarımlardan birisidir.

Etekli Bindallı Modelleri

2022-2023 bindallı modelleri içerisinde en çok dikkat çekenler yine etekli bindallı modelleridir. Bu modellerde etekler, kabarık ve düz şekilde tasarlanmaktadır.

Genel olarak düz bir elbise üzerine işlemeli ve süslü bir kaftan modeli giyilmesiyle ortaya çıkar. Çeşitli takılar ve taçlar ile süslenerek bu kombin Osmanlı sultanlarını andırmaktadır. Özellikle kabarık bindallı modeller daha ihtişamlı durmaktadır.

Bordo bindallı modeli

Bordo bindallı modeli

Şalvarlı Bindallı Modeli

Geçmişten günümüze gelen adetlerimiz arasında şalvar da bulunmaktadır. Şalvarlı bindallılar her yaştan gelin adayına hitap etmektedir. Kadife ve diğer kumaşlardan yapılan şalvarlı bindallı modelleri uygun aksesuarlar ile kusursuz görünmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Kına Gecesi Elbiseleri (abiye ve bindallı)

Çok daha yöresel ve geleneksel olması nedeni ile tercih eden gelinlerimiz de eski bindallı modeli seçenekleri arasında yer alan şalvarlı bindallı  modelleri tercih edebilirler.

Şalvarlı bindallı modeli

Şalvarlı bindallı modeli

Tesettürlü Bindallı Modelleri Ve Baş Modelleri

Bindallı modelleri tesettür tarzı içinde kusursuz tasarımlar sunmaktadır. Tesettür kaftan modelleri ve bindallı modellerinde en önemli detay tesettürlü bindallı başı olarak dikkat çekmektedir.

Tesettürlü bindallı başı modelleri sadece tül ile yapılabileceği gibi şifon kumaş ve tül ile birlikte de yapılmaktadır. Aksesuar olarak duvak ve taç olmazda olmazlar arasındadır.

Yüz tipine göre bindallı başı yapmak için duvak altı tesettür başı yüz hatlarına göre yapılmalıdır. Duvak kullanılacaksa yanlar kabartılmadan yüze daha yapışık şekilde tasarlanmalıdır.

Bindallı Kiralama Fiyatları

Bindallı kiralama eski bindallı ve yeni bindallı olarak sezon farkı ile kiralanmaktadır. Sezona göre eski bindallı fiyatlarından başlayarak fiyatlar 1000 TL den başlayarak yukarılara doğru çıkmaktadır. fiyatlar bindallı işlemesine, kumaşına ve işçiliğine göre de değişmektedir.

Bindallı kiralamadan önce bulunduğunuz bölge dışında ve online sitelerden de inceleme yapmanız  daha ucuz bindallı bulma şansı sunacaktır.

Resim Galeri: Bindallı Kaftan Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Patlayan Duvak Modelleri Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Patlayan Duvak Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu