Tarz Kadın

Bindallı Modelleri Ve Fiyatları

13.02.2020
853
Bindallı Modelleri Ve Fiyatları

Bindallı modelleri: En büyük geleneklerimiz arasında yer alan kına geceleri düğünlerin hemen öncesinde gerçekleştirilmekte ve genellikle bayanlar arasında yapılmaktadır. Gelin adayları ve aileleri için oldukça anlamlı ve önemli bir gündür. Erkeklerin bekarlığa veda partisi adı altında düzenledikleri organizasyonun biraz daha gelenek ve göreneklere bağlı halidir.

Geçmişten günümüze kadar gelen kına yakma eylemi halk arasında 3 durumda yakılmaktadır. Evlenirken geline, askere gönderilen erkeğe ve sünnet olan erkek çocuğuna kına yakılmaktadır.

Kına gecelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan bindallılar, Osmanlı’dan günümüze kadar gelmektedir. Çeşitli renk ve modellerde olan bu bindallı çeşitleri gelinlerimizin zevkine ve beğenisine sunulmaktadır. Gelin adayları kaftan bindallı, kadife bindallı, pelerinli bindallı, hint bindallı, modern bindallı, sade bindallı, yöresel bindallı, eski bindallı modelleri arasından seçimler yapmaktadır.

Hint bindallı modeli

Bu konuda her geçen yıl yeni tasarımlar ortaya çıkmakta ve çok daha çekici modeller satışa sunulmaktadır. 2020-2021 bindallı modeli de gelinlerimizin çok beğeneceği tasarımlara sahiptir. Çeşitli renkler ve işlemelerde olup Osmanlı kıyafetlerini andıran tasarımlar da içermektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Vintage Gelinlik Modelleri Seçimi

Sultan kıyafeti tasarımları çok şık olmakla birlikte birçok bayanın ilgisini toplamakta ve özellikle son dönemlerde bu Osmanlı tasarımlarına yönelik de kına gecesi organizasyonları yapılmaktadır. Hürrem bindallı modelleri de bu tasarımlardan birisidir.

Etekli Bindallı Modeli

2020 bindallı modelleri içerisinde en çok dikkat çekenler yine etekli bindallı modelleridir. Bu modeller de kabarık ve düz modeller şeklindedir. Genel olarak düz bir elbise üzerine işli ve süslü bir kaftan modeli giyilmesiyle ortaya çıkar. Çeşitli takılar ve taçlar ile süslenerek bu kombin Osmanlı sultanlarını andırmaktadır. Genellikle kabarık bindallı modeller daha ihtişamlı durmaktadır.

Şalvarlı Bindallı Modeli

Geçmişten günümüze gelen adetlerimiz arasında şalvar da bulunmaktadır. Günümüzde kırsal kesim halkının daha çok tercih ettiği şalvarlar daha önceki zamanlarda her kesim halkın giydiği bir kıyafetti.

Özellikle her yörenin kendine özgü renk, biçim ve desende şalvarları bulunmaktaydı. Bazı yöreler, bu kendilerine özgü olan şalvarları kına gecelerinde giymektedirler.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Türkiye'de ve Dünya'da Ünlü Gelinlik Markaları

Bunlara ek olarak, şalvarlı bindallı modeli tasarımları da mevcuttur.

Çok daha yöresel ve geleneksel olması nedeni ile tercih eden gelinlerimiz de eski bindallı modeli seçenekleri arasında yer alan şalvarlı bindallı  modelleri tercih etmektedir. 2020-2021 şalvarlı bindallı modelleriyle geniş yelpazeye sahip olup gelinlerin beğenisine sunulmuştur.

2020’de evlenecek olan gelin adaylarının bu tasarımları kaçırmamaları gerekir. Her zevke hitap eden bu modeller uygun fiyatlarıyla da ilgi çekmektedir.

Bindallı fiyatları yöreden yöreye değişmektedir. ortalama 500-4000 arası fiyatlarda satışa çıkmaktadır.

Resim Galeri: Bindallı Kaftan Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tarlatansız Gelinlik Modelleri Denilince... başlıklı yazımızda 2017 Tarlatansız Gelinlik Modelleri, Tarlatansız gelinlik modelleri ve Tarlatansız gelinlik seçimi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu